Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ilyenkor már lehet harcsázni?

Ilyenkor már lehet harcsázni?

Figyelt kérdés
mivel melegszik az idő arra gondoltam megprobálom gilisztacsokorral? egy kis 2.5ha tóról van szó. ötlet javaslat?
2014. márc. 11. 18:24
 1/5 Haass Norbert ***** válasza:

Üdv! Véleményem szerint még korai. Melegszik a víz, igaz, de még nem elég meleg ahhoz, hogy a harcsa jelentős mennyiségű táplálékot fogyasszon. Azt ugyan nem tudom, hogy mi zajlik ilyenkor egy mesterséges tavon, de most hétvégén voltam lent a Tisza egyik holtágán, 1-2 árulkodó jelet láttam harcsára, amelyek valószínűleg már az íváshoz készülnek, és a part közelében cirkálnak, keresik a a legmegfelelőbb helyeket a fészkek kialakításához. Én is giliszta csokorral próbálkoztam akadók, alámosások, beugrók, úszólápok közvetlen közelében mártogattam, de egy mozdításom nem volt, ami harcsára utalt volna.

Bár a harcsa május körül ívik, ez lehet kicsivel előbb is, ha 18 fok köré emelkedik a vízhő. Most ez az idő arra jó, hogy az ember tájékozódjon, megfigyeljen, infót gyűjtsön. Pontosan melyik tóról van szó? Hátha tudok tanácsot adni.

2014. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
meggyes tó. csanytelek közelében
2014. márc. 11. 19:55
 3/5 A kérdező kommentje:
valószínűleg akkor még egy kicsit fagyasztom a témát inkább pontyozok. köszi a segítséget!
2014. márc. 11. 19:57
 4/5 Haass Norbert ***** válasza:

Néztem a tóról néhány képet és infót. Jó kis víznek látszik, a part mentén jó helyek vannak, nádasok, ha jól láttam bedőlt akadók is. Mivel kis víz, elég valószínű, hogy az olyan partszakaszon, ahol alámosások lehetnek, vagy mélyebb törések, meredek, hirtelen mélyülő part, esetleg egy befolyó, ahonnan friss, oxigén dús, tiszta víz áramlik be, ott lehetnek ilyenkor harcsák. Főleg árnyékos helyeket keress, ilyen verőfényes napsütésben.

Az a nehéz ebben az esetben, hogy ilyenkor, főleg nappal, szinte csak fekszenek, befúrják magukat a part alá, a lelógó gyökerek közé. Gyakorlatilag meg kellene kopogtatni a fejüket a gilisztacsokorral, hogy evésre szánják magukat. Vagy egy jól mozgó kishallal, amely ott kavar az orruk előtt. Olyan partszakaszon, ahol alá van mosva, egészen a part szélébe tedd a csalit, úgy, hogy az úszó érintheti is a partot. Szó szerint 1 centire lógasd be. Ha nincs ilyen part, akkor a nád tövénél, akadók közvetlen közelében próbáld meg.

2014. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2014. márc. 12. 05:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!