Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Aki használt már carp zoom...

Aki használt már carp zoom bojlikat annak mi a véleménye? Csalódás volt vagy jó döntés?

Figyelt kérdés

2013. dec. 26. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Olcsó bojli = pénzkidobás...

Sajna tapasztalatból mondhatom,hogy az olcsó bojli úgy van "felépítve" ,hogy alapmix + aroma + kitöltő anyag...

Vagyis 2 kiló alapmixhez jön kb. 50-100 ml tömény aroma,amit higítanak közel fél literre ,amihez még jön kb 1-1,5 kiló kitöltő anyag,vagyis tojás helyett olcsó kitöltő anyag ,illetve még egyéb a cég számára ,tehát hogy ne csak 3 kiló bojli legyen ,hanem 3 kiló helyett így 5-8 kilót megcsinálnak...


Az olcsó bojlival sajna ez van,és még az olcsó bojli is drága!


Nem véletlen van borsos ára egy jó minőségű bojlinak...

Amit én használtam/ajánlok : HÁZI BOJLI!


Annyiban jösz ki mint egy normális bojli ára,csak annyi különbséggel,hogy 1000ft-ért nem 60-120g bojlit kapsz ,hanem közel fél kilót elő tudsz állítani,ami tömény alapmix+aroma tehát az jó...


[link]


Viszont bojlinál még mindig jobb egy pellet,illetve az örök csali:erjesztett kukorica átfőzve 4-5 csomag (kb fél literhez 4-5 csomag) valamilyen ízű boleroval:)

Nekem 1 szem haldorádó magyarbetyár+1 szem mega mais (óriás szemű) 1 hónapig pálinka+víz+tejben erjesztett kukorica amit tutti fruttis boleroban főztem át ,arra jött a 19-es pontyom 1,5 éve ,illetve idén nyáron egy haldorádó nagy ponty kukoricához "csatoltam" egy szintén erjesztett kukoricát ,amit megsavanyodott tejben + 1 deci ananász szörpben átfőzőtt óriás kukoricára jött egy nap alatt 2db 15 feletti amur is!

2013. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gomzoli ***** válasza:
Én egyszer vettem a "Weekend boilie" nevű cuccot, többet azóta se... Egy büdös kapásom nem volt rá, míg a tőle 3 méterre fekvő másik horgom lévő Frolic-kal átlag kétóránként kapásom volt.
2013. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok!

Ez csak így működik az olcsó bojlikkal:)

1 szem bojli kb 5-10gramm,ezeknél az olcsó bojliknál egy 5 grammos bojliban van 1,5-2gramm alapmix 2-3gramm kitöltő anyag kb 3-5 csepp adalék anyag amiből bő negyed vagy ritkán fél csepp aroma,a többi a higításhoz használt anyag:)


Ezért éri meg otthon készíteni,olcsóbban is kijösz,és úgy tényleg tömény aroma bomba lehet,a legolcsóbb csalizó bojli úgy 1200ft a boltokban,és ez kb. 60-120grammig terjed,kb 20-30 szem van 1200ft-os dobozban...


Ez annyit jelent,hogy 1 kilót eladnak az ilyen pici dobozos csalibojliknál kb 15,000-20,000ft-ig!

20,000ft-ból 8-15 kiló minőségi bojlit lehet készítteni:)

Illetve 1 kilót kilehet hozni 3500ft-ból,viszont az csak tömény aroma,ami szinte reklámozza magát a vízben...

Persze a bojlikészítéshez kb 10-12 féle aroma és adalék kell,ami első vételnél kb 15,000-20,000ft-ba van,de ezek 15-20 alkalomra elegendőek,tehát egy-egy kiló csalizóbojli kb 2500-3000ft-ból kijön

2013. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Farkas Milán ***** válasza:

A carp zoom cég nagyon megosztja a horgászokat. Van aki szidja, van aki isteníti. én már használtam jó pár bojlijukat. Vn amit szeretek a mai napig, van amit azonnal eltörölnék a föld színéről. A weekend bojli nevezetű etetőbojlit soha nem használtam csalizni, viszont etetni annál inkább. Nekem nem volt rá panaszom. De nem véletlen nem használtam csalizni! Már az árából illetve kibontás után az illatából, állagából tudtam, hogy csak etetni fogok vele. Horogcsalinak berkley gulp carp vagy sbs cuccokat használok.

Ott vannak továbbá a csalizó bojlijai aminek nagy része tényleg egy nagy kalap kaka ,de szerintem a pop-up bojlijai teljesen megfelelnek a célnak. A kedvencem a mini pop-up illetve a mini bojli. Ezekből a csalikból készített hóember kombinációknak nagyon sok nagy halat köszönhetek. Viszont a 800 grammos és kilós kiszerelésű gyártmányai valamint a coated, balanced.... és egyéb csalizó bojlijai nem túl bizalom gerjesztűek....

Viszont vannak már "hand made" bojlinak nevezett minőségi bojlijuk is, ami azért már sokkal jobb. De ez az árán is meglátszik. Illetve piacra dobtak különböző alapmixeket, maik szerintem nem csak árban jók. Kedvező áron juthatunk hozzájuk, és otthon aztán olyan bojlit csinálunk belőle, amilyet akarunk! Összességében ennyit tudok mondani. Ja és még az etetőanyagaikról annyit, hogy hááát nem a legjobbak. Próbálgattam őket, de rájöttem, hogy jobb mellőzni őket...

2014. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hiába szidják sokan én szét fogom magamat velük már kutyatáppal is fogtam 16 kilos pontyokat nem a csali fogja meg a halat ha éhes úgyis rámegy. Egy tipp CZ-be a drágábbakat vedd csalizni.
2015. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
CZ be is vannak jók de ha nem bízol benne akkor THE ONE vagy imperial baits, stég product esetleg sbs ezek a jobbak amiket ismerek.
2015. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

The One :)

Aranyos,nem hívnám bojlinak.

Nash ,SBS,Zadravec,Stég,CFB,Imperial.

Ezek bojlik ;)

2016. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!