Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyiket válasszam? D. A. M....

Jantyik Norbert kérdése:

Melyiket válasszam? D. A. M. Onliner 3m 100g 2 részes vagy Nevis Winner Carp 3,6m 3lbs 3 részes? Silstar Tierra Fs 450 orsó megy rá.

Figyelt kérdés
Havi 1-2 alkalommal járok horgászni, leginkább pontyra és amúrra. Olcsó, tartós botot szeretnék.

2013. aug. 24. 22:12
 1/6 anonim válasza:

a Nevis winner Carp botot SEMMIKÉPPEN, a másik nemtom milyen, még nem próbáltam , de csak jobb lehet.

Görbüljön!

2013. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltál vagy használtál ilyet? Mi a baj vele? Amúgy köszi.
2013. aug. 25. 22:47
 3/6 gomzoli ***** válasza:

Mindkét bot a legalsó árkategória választékát színesíti, úgyhogy túl nagy különbség nem lehet a minőségüket illetően.

Én inkább a hosszabb változatot venném, márkától függetlenül, de őszintén megmondom, ilyen legalja színvonalú botok között nem keresgélnék. Ha tartós "élvezeti cikket" szeretnék, akkor nem mennék a 12-15 ezer Ft-os kategória alá (csak inkább fölé). Ha nagyon sovány lenne a pénztárcám, akkor inkább más dolgokon takarékoskodnék (pl. 1-2 hónapig csak a fele mennyiségű cigit szívnám), a megmaradó összeget pedig arra gyűjteném, hogy megvehessek olyan botot-orsót is, amiben tényleg évekig örömömet lelem.

2013. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem Dam onlinerem van. Tökéletetes! Az előző válaszoló téved. Ez a bot évekik kibirja 4 e forintért. Sőt nem fogsz vele többet mint egy 200 ezer forintos bottal.
2014. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:

..."Sőt nem fogsz vele többet mint egy 200 ezer forintos bottal...."


Na ez biztos :-)


Egyébként kinek a pap, kinek a papné. Kereshetsz magadnak egy elég hosszú, és elég egyenes szál bambuszt is, azzal is horgászhatsz évekig (generációkkal ezelőtt meg is tették...).

Nekem is hasonló minőségű botjaim voltak még 15-20 évvel ezelőtt, mint ez a kérdéses Onliner, de ezek a Composite anyagok, amiből ez is készül, már akkor sem számítottak modernnek. Akkoriban erre tellett, úgyhogy az volt. De megmondom neked: amint lett pénzem jobb botokat venni, soha többé nem vettem már a régieket a kezembe!!!

Majd TE is megtudod, ha egyszer egy jobb bot kerül a kezedbe.

2014. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gomzoli ***** válasza:

Különben nem ragozásból, de a horgászbot vásárlása is olyan mint a cipőé. Ha nagyon szűk a keret, akkor veszed a kínai 2000 Ft-os kényelmetlen műbőrt. Ha van pénz, minőséget és jó kinézetet is vársz, de nem akarsz többet kiadni rá, mint muszály, akkor veszel egy 10 ezres, szolid, kényelmes csinos cipőt, ami tetszik is. Ha meg sznob márkabJzi vagy akkor _kerül amibe kerül_ csakis az érdekel, milyen jel és felirat van a cipő oldalán. Mindhárom variáció esetén ugyanaz a végeredmény: cipő van a lábadon.

Horgászni is lehet akár egy fűzfaággal is, és arra sem mondhatjuk végül hogy az rossz lenne, mert a célt, hogy "horgássz vele" teljesíti az is, ugyanúgy, ahogy egy többtízezres felsőkategóriás karbonbot.

Jóllakni lehet margarinos szikkadt kenyérrel is, meg lehet libasülttel is. Akkor miért pont a libasültet választanád TE is, ha egyszer a kenyérrel is eltelhetnél? És miért nem a 2000 Ft-os kínai műbőr cipőt veszed a lábadra?

2014. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!