Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Oldalába akasztott horoggal...

Oldalába akasztott horoggal fogunk egy halat. Megtarthatjuk-e?

Figyelt kérdés

Egy internetes horgász vizsga teszt ezt írta: igen, de ez nem etikus magatartás.

pedig én úgy tudtam, hogy nem.

a felkészítő könyvben pedig nem találom a választ.



2013. júl. 12. 15:03
 1/8 Vad-Ász ***** válasza:
Szerintem megtarthatod,mivel nem akarod visszaengedni,meg ha vissza is engedned,nem hiszem hogy sokag elne.
2013. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megtarthatod ha akarod,de csak akkor ha nem esik Tilalmi vagy méret korlátozás alá! Lehet elpusztul lehet nem az

más kérdés már. Egyébként meg ha igaz ugy szól a szabály

hogy: A Méreten aluli halat élö vagy ÉLETTELEN állapotba vissza kell helyezni a vízbe.

2013. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de ha élettelen akkor miért? Nem tudom, lehet akkor mindenki fejbevágná a halat, hogy azt mondja döglött volt, vagy szándékosan kárt tenne benne, de ez így kicsit rugalmatlannak tűnik nekem. Persze ez nem a horgászokon múlik.
2013. júl. 12. 20:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan vizek, ahol a kívülről akadt halat tilos megtartani, sőt, ha nem te okoztad a sérülést rajta akkor sem! (pl. RSD)
2013. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 cscs12 válasza:
megtarthatod
2013. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Megtarthatod de nem lenne szép dolog
2013. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem akarom megtartani, csak készülök horgászvizsgára:D
2013. júl. 13. 23:20
 8/8 Főzős Laci ***** válasza:

Az engedély betűi szerint:- Külső akasztással fogott halat a horgász nem tarthatja meg,az ilyen halat kíméletesen vissza kell engedni a vízbe.

Én még egy ilyen halat sem dobtam vissza,mert ez általában nem látszik a halon.Na most annak az esélye,hogy a halőr egyenként nagyítóval megvizsgálja a halaidat,rendkívül kicsi!

Igen,nem etikus,nem sportszerű magatartás;de én 22.000 -et fizettem az engedélyért,és annyira kevés a hal,hogy dobja vissza az,aki ezt kitalálta.

Szerintem az ilyen hal is ugyanolyan ízű.

Persze a horgászvizsgán :Nem lehet megtartani! A jó válasz.

2013. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!