Szinte mindenre, én úszóval fogtam pénteken csontival egyet a közeli patakban, és egyet mini woblerrel pergetve, mindegyik kicsit nagyobb volt 20 centinél. Jó még a giliszta, légy, bogarak, kenyér, télen májjal, tüdővel is szoktak fogni, nyáron ribizlivel, vagy szederrel is. Jó evő, csak nagyon óvatos és okos hal.
2013. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 Horváth Zsolt Levi válasza:
cserebogár ..próbáld ki!
2013. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 gomzoli válasza:
A nagyobbjára talán a legjobb a kisujjnyi csalihal.
Hadd említsek én is egy különlegességet:
A fekete mezei tücsök, súlytalanul úsztatva, mártogatva.
Üdvözlöm az első hozzászólót!
2013. ápr. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Cserebogárra most nagyon mennek:D Ma voltam!
2013. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
gomzoli, úszóval, pergetve megy a dolog az úsztatás pontos technikáját lebírnád kérlek írni? meg hogy milyen csalival, miylen patakrészeken jó azt művelni? köszönöm :)
2013. máj. 2. 19:02
6/9 gomzoli válasza:
Pofonegyszerű:
egy viszonylag egyenes szakaszon, vagy akár egy kanyarban, a víz áramlását figyelembe véve, szinte magad elé beejted a csalit, és a nyitott orsóról kézzel kontrollálva adagolva a zsinórt leúsztatod a folyással az alattad lévő folyó/patakszakaszon, ehhez hosszú bot, és vékony zsinór való, ideális esetben a bot a meder feléig beér, így a zsinórt egy-egy pillanatra visszatartva, a botot mozgatva, az "ideális" íven tudod tartani a felszínen sodródó (vagy akár vízköztre beállított eresztékű úszót) csalit.
Nagyon jó módszer, ha például nem akarsz túl közel menni ahhoz a "forró ponthoz" ahol a domolykó tartózkodási helyét tudni véled. Egyszerűen hagyod, hogy a csalid (irányított körülmények között) odasodródjon.
2013. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
és ehez a módszerhez úszó nemkell ugye? csalinak pedig valami bogár az ideális?
2013. máj. 3. 07:25
8/9 gomzoli válasza:
Sekély vizen nem kell semmi, csak a horog, amire a csalit teszed (bogár, szöcske, kenyérhéj). Mélyebb vizen (méter fölötti víz), ahol a halak a fenék közelében lapulnak, ott elég egy 2 grammos úszó, aminek az ólmozása közvetlen az úszó alatt kezdődik (apró sörétek), és a horog felé haladva egyre ritkásabb, és apróbb, a legalsó ólom legalább 30 centivel a horog felett legyen. A mélységet (eresztéket) úgy állítod be, hogy a fenék felett 20 centivel legyen a csali. Ezt a szereléket úsztatás közben egy-egy pillanatra vissza-visszatartva eléred, hogy a csali szépen fel-fellibben, így ingerelve a halakat. A "forró pont" közelében akár hosszabb ideig is vissza lehet így tartani a lefele sodródó úszót, ha a botod elég hosszú, anélkül, hogy a sodrás azt egyből a part felé kinyomná. A hosszú (4m+) bot erre tényleg a legideálisabb, avval könnyebb az úszót sodródás közben irányítani, és azzal a kapcsolatot fenntartani.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!