Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek megéri megvenni...

Szerintetek megéri megvenni az olcsóbb botot, vagy adjam ki a több pénzt a másikra?

Figyelt kérdés

[link]

vagy

[link]

Szeretnék a közeljövőben venni egy bolognai botot, 5 méteres hosszban. A folyón, ahol horgászni szoktam, keresgélni kell a halat, így szákot vinni nem szoktam mert nehézkes. Sok helyen beomlott part van, ahol a szák amúgy sem segítene. Tehát bottal kényszerül az ember a partra emelni a halat. Kilósnál nagyobb halra nincs nagy esély, főleg domolykó, paduc, vörösszárnyú akad. Előre is köszi!

Más energofish által forgalmazott botot is ajánlhattok, ha tudtok jobbat!



2013. ápr. 2. 20:11
 1/5 gomzoli ***** válasza:

Őszintén: egyiket sem.

A bolognai bot 5 méteres hosszban olyan, mintha matchbotot vennél 3 méteresben. Tudom, hülyén hangzik, de ha teheted inkább válassz 6, vagy 7 méteres hosszban. Sokkal jobban lehet vele a sodrásban az úszót irányítani, vagy csak egyszerűen a "bokor sarkánál" megtartani, fárasztás során a veszélyesebb zónától eltartani a halat, mély vízen nagyobb eresztékkel horgászni.

A fő szempont a bot gerincességén- ill. lágyságán kívül a súlya legyen. 5 méteres hosszban 200-220 grammnál több nem illene, hogy legyen, 6 méternél max. 300 gramm a határ amit én szabnék, 7 méternél legfeljebb 400-450. Kézben tartandó, hosszú botokról van szó, melyeknél minden deka többletsúly kilóknak érződik 1-2 óra után.

5-20 gramm dobósúlyú botokkal 30-40 dekás halat még kiemelhetsz, de kilósat biztosan nem! Lehet, hogy egy teleszkópos nyelű, 3-4 méteresre meghosszabbítható szákkal jobban járnál, mint egy törött bottal.

2013. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Azért nem akarok nagyobbat, mert a Maroson horgászok, a Gyergyói-medencében, és sokat kell járkálni bokros, nádas, elvadult területen és a folyó szélessége nem nagyobb soha, mint 10-12 méter, de legtöbb helyen 7-8. Minden horgászismerősöm 4-5 méteres botot használ és nemhiszem, hogy itt hosszabbra lenne szükség.

2013. ápr. 2. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:
én inkább match botot ajánlanék:) nekem 4,20as carp matchem van,gerinces is és hosszú is, 11 ezer forint körül vettem
2013. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ a második hozzászólónak is!


Nekem is van egy 3,90-es Barracuda mustang carp matchbotom, azzal tavon szoktam horgászni pontyra, wagglerrel, de az túl nehéz a kézben tartáshoz :(. Ezért akarok inkább egy bolot venni.

2013. ápr. 2. 21:55
 5/5 gomzoli ***** válasza:

Irigyellek a vadregényes horgászhelyért, biztos jó lehet. Ilyen helyen az ember még egy fél kilós halnak is jobban örül, mint egy kocka-tavon a 3 kilósnak.

Az előző hozzászólásomnak most ellent kell, hogy mondjak, mert ha tényleg elég az 5 méteres bot, akkor látatlanban lehet, hogy az olcsóbbikat javasolnám, 4 ezer Ft-os árelőnye csupán 30 gramm súlytöbblettel párosul.

De lelkiismeret-furdalás nélkül nem tudnám ezt így mondani. Egy bolognait tényleg meg kell tapogatni vásárlás előtt. Nagyon sokszor előfordul, hogy két különböző márkájú, ugyanolyan dobósúlyúnak kikiáltott bot között nagyon nem elhanyagolható különbségek vannak, ami a merevséget- ill. lágyságot illeti. Elvileg mindkét bot ugyanazt tudja papíron, de a fene tudja...

Na, evvel a válasszal se jutottál előbbre...

2013. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!