Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudnátok linkelni egy jó...

Tudnátok linkelni egy jó pergető szettet?

Figyelt kérdés
Kisebb nagyobb csukákra használnám meg süllőre.De olyat szeretnék amely kibír kisebb harcsákat is. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. márc. 22. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi számít kisebb harcsának? Ha "harcsa veszélyes" a terep akkor nem lehet úgy kalkulálni hogy kis harcsa, ahol kicsi van általában lehet nagyis... :) És azért ez már két külön történet lenne.

Egyébként rutinos horgászok ki tudnak szedni egy "nagyobbacska" halat is egy normál felszereléssel, de azt türelmes és hosszadalmas fárasztás árán.

Ahol én pergetek, ott állítólag vannak harcsák is. Nem is kicsik, de nekem sajnos még nem sikerült fognom, pedig volt olyan nem egyszer hogy ők voltak a célkeresztbe...

2013. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen vízen horgászol egyébként? Csak a bot megválasztása miatt, ez nem egy elhanyagolható szempont...
2013. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A botom a Duna Tisza csatornán és a tárnoki horgásztavon biztos kipróbálnám. Mivel én eddig inkább békés halra horgásztam még nem tudom hova érdemes menni pergetni. mondhatnátok nekem egy két Pest megyében található tavat vagy lassú folyású folyót. Nem vagyok benne biztos de szerintem a botomat egy dunai sarkantyúnál is kipróbálnám.
2013. márc. 22. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát linket nem fogok küldeni, mert azt hogy konkrétan mit veszel azt neked kell majd eldöntened!

Szerintem neked egy 240cm-es vagy 270cm-es bot jó lenne ízlés szerint válasz, rövidebbet azért nem ajánlom, mert lehet hogy te "szereted" majd a rövid pálcákat, a hosszabbakkal meg néha nehéz elférni...

Dobósúly. Mivel többnyire nyugodt vízen használnád, de néha megnéznél egy húzós dunai sarkantyút, így olyan 40g esetleg 50g legyen a max dobósúlya. 40g-mal még érezhető a pálca, de mégis van ereje ahhoz hogy sodrásban is húzz-terelgess egy nagyobb ellenállású csalit, wobblert.

Arra figyelj vásárláskor hogy kimondottan jó súlyelosztása legyen a botnak, ez az első szempont, aztán pedig a súlya... Inkább legyen kiegyensúlyozott mint 100g-al kevesebb!!!

Akkor márkák: Abu Garcia, Berkley, Shakespeare, Daiwa ilyen botjaim vannak, és fogok is még venni, egyszóval elégedett vagyok velük, illetve amiket nézegettem és esetleg meg is vennék azok pedig: Balzer, Mitchell, DAM, Ezek között is vannak jók. (én ezeket azért preferálom, mert már az alsóbb kategórialyuk is nagyon jó botokat tartalmaz, megfizethető áron)

Orsó: válasz egy jót! :D

Zsinór: 10-16-ig fonott(pergető) nekem a spro bowerbraid bejött, de más is gyárt jókat. Még vegyél fluocarbon előkét, süllőnél, balinnál, sügérnél jól jöhet. Illetve a müanyag dobra valami 20-25 jó minőségű monofill zsinór, télre.

Így kezdésre valami hasonlót nézzél, aztán majd ha rákapsz akkor úgy is tudni fogod majd hogy mi kell neked.A többi meg az ízléseden, és a pénztárcádon múlik.


Ui.: Harcsázni azért komolyabb bot kell! Viszont ezzel tudsz kishalas- úszózni, és -fenekezni....

2013. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Duna-Tiszára ne menj az egy halott viz, max bugyli csux-ot fogsz.
2013. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!