Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen pergető orsót vegyek?

Milyen pergető orsót vegyek?

Figyelt kérdés
Úgy kb. 10e ft-ig

2013. márc. 15. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem harcsapergetésre kell akkor:

Viva Attract Spin

Olcsó, jó, nekem bejött, ezért bátran ajánlom. Ha találsz még valahol egyáltalán...

De egyébként menj el egy nagyobb boltba áruházba, és fogdozz meg, próbálj ki annyit amennyit csak tudsz. Biztos találsz jót!

Más orsókról azért nem írok, mert nem használtam őket és így nem lenne jogos hogy véleményezzem.

2013. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában az egyik legjobb: SHIMANO CATANA 4000 FA.
2013. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Shimano orsót nem szeretnék venni mer drága, kevés a csapágyszáma, ennyi pénzér nem is nagyon találni normálisat.

Volt egy shimano hátsófékes orsóm, 9 ezerért vettem de nagyon nem voltam elégedett vele, végül el is tört, úgy hogy halat nem is látott.

2013. márc. 15. 19:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Jogos, sajnos sokan nagyra vannak a shimanóval, de ebben az árkategóriában szerintem is a béka segge alatt vannak. Nem akarom fikázni, mert a közép és prémium kategórialyuk tényleg szuper, de az nem 10EFt. Ellenben más gyártóknál már lehet használható, egész jó, esetekben "hobbi" szintre kiváló orsókat találni ebben az árkategóriában.

Csak keresni kell!!! Mert ebben az árkategóriában a minőségi határok miatt két azonos orsó között is lehet ég és föld a különbség!!!

2013. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most vasárnap akarok menni a Walterlandba, úgy is végig fogdosok mindent mint a kisgyerekek :D, majd írok véleményt egy-kettőről...
2013. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd írd le hogy mi volt a walterland-be.
2013. márc. 15. 19:39
 7/10 gomzoli ***** válasza:

Nézd, a Catana elsőfékes változata szerintem az árkategóriájának egyik legjobb minőségű orsója. Ne az Alivio-hoz hasonlítsd, mert az tényleg egy műanyag kacat. És engem eddig sosem zavart, hogy a Catana-ban "kevés", 3 darab csapágy van, mert mind a 7 példány, amim van, kifogástalanul működik, nem ráz, nem lötyög-kotyog egyik sem. Mind a 4 méretben van belőlük (1000-2500-3000-4000).

Engem sokkal jobban zavarna, ha olyan 10 ezres orsót vennék, amiben van 12 olyan csapágy, aminek darabja brutto 27 Forintba került előállítása során...

Nem menőzésből, de 42 darab különböző horgászbotom van, mindegyiknek saját orsója, vettem tehát ezt-azt az elmúlt évek során, drágát is, olcsót is, tudom mit kell nézni, ha valamit keresek. A Catanából azért is van annyim, mert ár-érték arányban a (szerintem) legjobb választás! És ezek talán a legolcsóbb orsóim.

2013. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát meg volt a kirándulás. Az új walterland üzletet néztük meg a párommal, de sajnos koránt sem volt az a komoly választék amire számítottam. Én idáig a maxonba jártam, amikor arra fele volt dolgom, hát ez ahhoz képest... Na mind egy egyébként nem rossz az üzlet, kedvesek voltak meg azért van mindenből ami kelhet(azért komolyabb mint egy "mezei" horgászbolt, sikerült is pár dolgot újítani), de láttam már nagyobb bőséget is. Az biztos hogy a soroksári üzlet nagyobb, de oda sajnos most nem volt lehetőségünk átmenni, talán legközelebb...


Lényeg a lényeg, az alsóbb árkategóriájú orsók ki voltak rakva kb olyan 20Eft-ig. Szabadon lehetett tapizni, de nem igazán volt olyan orsó ami pergetésre való, esetleg alkalmas... a nevisnek volt egy első fékese kirakva 10E 7csapágy, de nem venném meg, volt valami morgása ami nem túl bizalomgerjesztő... a többi orsó meg hátsófékes, vagy match, vagy nyeletős, harcifékes stb. Tehát egyáltalán nem volt az a választék hogy megfogdozak 10 féle hasonló árkategóriájú kimondottan pergetőorsót. :( Így a vélemény elmarad...

2013. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. márc. 18. 17:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg egy Cormoran Black Master 8Pif orsót veszek, ez egész jónak tűnik.
2013. márc. 18. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!