Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A "fej kint tartós" úszás...

A "fej kint tartós" úszás miért nem jó?

Figyelt kérdés
Szóval amikor végig kint van a vízből az ember feje. Megterheli a nyakat? Vagy mi a gond vele?
2012. dec. 3. 16:05
 1/8 *Glissade* ***** válasza:
72%

Az, hogy az nem úszás, hanem csak pancsikolás.


Van: Mellúszás, hát, gyors és pillangó. Fejkirakós úszás nem létezik!

2012. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szépen sorban:

" fejkirakóspille": szerintem nincs olyan ember, aki meg tudná csinálni...

" fejkirakóshát": max a tokád menne le, és nem is kényelmes

" fejkirakósmell": arra jó, hogy ha nem akarsz mást, csak egy picit levenni a terhelést a gerincedröl, de a nyakad beállhat töle, és az nem kellemes

" fejkirakósgyors": nekem szokott lenni edzésen, a vállat, a hát felsö részét és a csuklyást erösíti, jaés elvileg emeli a vízfekvést, a vizilabdásoknak ez kihagyhatatlan egy edzésen

de ha csak úgy magadtól jársz le, szerintem semmi értelme

remélem válaszoltam :)

2012. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MrPifta ***** válasza:
minden alkalommal, amikor kiemelem a fejem a vízből, telemegy a szemem vízzel, ezért inkább le sem nyomom.
2012. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki egy kicsit is komolyabban gondolja az úszást, az vegyen szemüveget. Akkor nem megy bele a víz a szemébe.
2012. dec. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Igazából úszásnak számít de nem annak aki komolyan gondolja az úszást ezt a hobbiúszóknak találták ki h ne legyen vizes a hajuk és ne kenődjön le a smink stb stb.... És am az úszásban gátol egy kicsit(pl nem tudsz olyan gyorsan úszni) de semmi különösebb "bajod" nem lesz tőle. :D
2012. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Azért, mert terheled a nyakad és a gerinced. Én, mint profi úszó ajánlom, hogy vegyél szemüveget és ne idegenkedj attól, hogy a hajad vizes lesz. Elvégre létezik hajszárító. :-)
2012. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ja én nem a hajam miatt nem szeretem, nem vagyok egy kényes pics@, meg az sem zavar ha a szemembe megy a víz. Én a légzés miatt tartom kint a fejem, nem tudom miért de zavar hogy mindig fel kell jönni levegőt venni. Gyerekkorom óta nem is kapok levegőt orromon keresztül orrsövényferdülés miatt, lehet ez is befolyásol.
2012. dec. 14. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem nem ferde, hanem szük, mégis úszó voltam

ne az orrodon, hanem a szádon vedd a levegöt!

ezzel meg együtt lehet élni :) amig nem tudod, milyen, amikor rendesen kapsz levegöt, tök jól el lehet úszkálni, mert nem tudod mihez viszonyítani

(nem tudom, hogy neked jobb lenne-e, de én vízálló orrtapasszal edzettem-csak akkor érzed mennyivel könnyebb, amikor leveszed, és nem kapsz levegöt)

szerintem azért is megéri rendesen úszni, mert a stressztöl a legtöbb embernek a nyaka, meg a csuklyás izma feszül/görcsöl, és ha kint tartod a fejed, csak mégjobban beáll...

2012. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!