Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyibe kerül a könnyűbúvár...

Mennyibe kerül a könnyűbúvár vizsga, és a könnyűbúvár felszerelés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy változó, de körülbelüli ár érdekelne, mert halvány lila gőzöm sincs. A felszerelésből uszony már van.
2009. aug. 18. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alap viszgák 60 ezer körül vannak,a felszerelés attól füg milyen minőségben akarsz.Pl van olyan búvárcomputer ami 30-50 ezer forint,de van félmiliós is,mert az például nyomkövető jel adó-vevős.A ruha is mérettől függ.Ha kifejted kb mi kell akkor meg tudom mondani :)
2009. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre csak egy nagyonalap felszerelés kellene, amivel el lehet kezdeni. Palack, uszony, maszk, csutora, azt jólvan. Neoprém ruhából először valami olcsót vennék a Lidl-ben, a nyári szezonban lehet kapni mindig. Uszonyom az már van, meg maszkom is, tulajdonképp csak egy palack kellene legelőször, meg egy ruha, meg ami esetleg még feltétlenül szükséges. Már maszkom és uszonyom van, mert szabad tüdővel szeretek merülni, amikor nyaralni megyünk, csak jó lenne, ha nem kéne feljárni levegőért. :D
2009. aug. 18. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szabad tüdővel szweretsz,akkor ajánlom az apneát.Az a búvárkodás egyik ága,amikor palack nélkül merülsz.Nem rég dölt meg a világrekord,vki 10 perc 35 mp-ig bírta egy levegővel.De amúgy szerintem az elején bérelj ruhát,olcsóbb,aztán ha minden stimmel,akkor vegyél.De személyes tanács :)
2009. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam az apneáról, azt is jó dolognak tartom, majd lehet, hogy "megtanulom", de jobban vonz a palackos merülés. Gondolom a búvártanfolyamra ha elmegyek, ott adnak a tanfolyam idejére felszerelést, tehát ki tudom próbálni. Egyébként ha saját palackom lesz, azt hol tudom újratöltetni?
2009. aug. 18. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt komperszorral fel tudod tölteni.De minden népszerű merülőhelyen van búvárbázis,ott cuccot is lehet kölcsönözni,és levegőt,és esetleg nitroxot (sűrített levegő) is adnak ha van engedélyed az utóbbihoz.Az apneás tanfolyam 10 ezer körül szokott lenni.
2009. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha kell segitség irj emailt.

valamint válaszd túrákhoz a UEF csapatot. Nagyon olcsón fogsz tudni búvárkodni.


[link]

2010. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A felszerelésen nem érdemes spórolni, mert az életed múlhat a megbízhatóságán.


Keress olyan oktatót, aki tart bérelhető cuccokat. Az is lehet hogy nem jön be az egész, és feleslegesen vettél kb. 400 ezer forintnyi cuccot.


Az én oktatóimnál is kb 60 ezer volt a vizsga, de ők adták az összes cuccot, és ingyenes próbamerülést is biztosítottak. Nagyon jó tanárok mindent megtanítanak amit kell, és nem adják addig a kezedbe az igazolványt, amíg nem áll mögötte tudás. Kb 3 hét alatt kész voltam az elméleti és gyakorlati vizsgákkal, a nyíltvizi vizsgát egy év csúsztatással is elsőre letettem.


Persze van olyan tanfolyam is, amit 4 nap alatt meg lehet csinálni, de az olyan is. Ha vészhelyzet van, akkor meg állsz kukán, hogy te ilyet nem tanultál a képzésen.

2012. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!