Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászni szeretnék, de...

Horgászni szeretnék, de semmit nem tudok, hol kell engedélyt szerezni, és milyen felszerelés kell. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Tehát nagyon szeretnék horgászni,de egyáltalán nem rendelkezek semmilyen információval,hogy hogy kéne elkezdeni.Régebben,mikor még ovis voltam horgász engedélyem is volt,de szerintem az már nincs meg,és amúgy is tuti lejárt egy jó ideje :) Semmilyen felszerelésem nincs,csak egy eurostar d-max spiccbot.Szval megköszönném,ha vki útbaigazítana hogy induljak el.Köszönöm.
2011. febr. 5. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

pff hát ez egy kérdés, de megpróbálok segíteni.


Elsőnek írd le, hogy hol szeretnél horgászni és mire!!

Egyébként engedélyt általában horgászboltokban lehet szerezni, de előtte horgászvizsgát kell tenni és csak utána válthatod ki az engedélyt. De vannak olyan maszek, magántulajdonban lévő horgásztavak, csatornák ahová nem kell kiváltani a horgászengedélyt csak napijegyet kell venni és már horgászhat is.


A spiccbotoddal tud úszózni, csak venned kell hozzá úgynevezett sebpecát. Ez egy előre elkészített szerelék úszóval, súlyokkal és horoggal a zsinór végén.

2011. febr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

keresel a településeden egy horgászegyesületet. oda befáradsz, és mondod h mit szeretnél. Én is elmentem, vettem 1 könyvet, amit kiolvastam, rá 1 hétre elmentem vizsgázni, kitöltöttem a lapot, a kérdéseket megbeszéltük. Utána kiváltottam az állami jegyet, emellé még kell területi engedély, oda ahol akarsz horgászni. Kezdésnek egy spiccbot szerintem megteszi, boltban lehet venni hozzá "zsebpecát" azt ráteszed a végére és mehet az ipar. Később ha tetszik a dolog, vehetsz össze vissza botokat mindent ami tetszik :)

Ha van még kérdésed állok elébe!

Üdv

2011. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fehér megyében szeretnék horgászni,Velencei tó nagyon közel is van.
2011. febr. 6. 12:43
 4/4 anonim válasza:
A sió csatornával mi a helyzet? (nem rég kezdtem horgászni.)
2011. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!