Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért forgatható el egy...

Miért forgatható el egy határozott mozdulattal a horogkötésem a horogszáron?

Figyelt kérdés
Egyszerű sokmenetes horogkötés, az öböl felől tekercselve a meneteket, a lapka előtt megy el zsinór,úgy állítom be. Ha a damilt egy határozott mozdulattal a lapka mögé húzom, el tudom forgatni úgy, hogy a lapka mögött legyen és vissza. Ez normális?

2012. okt. 10. 19:32
 1/5 gomzoli ***** válasza:
Fonott? Avval előfordulhat. Esetleg nincs elég erősen meghúzva a kötés. Monofilnál azonban ennek nem szabadna előfordulni szerintem.
2012. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Monofil.
2012. okt. 11. 14:26
 3/5 gomzoli ***** válasza:
Még talán vastag anyagú horgon a vastag monofilt el tudom képzelni, hogy a merevsége miatt esetleg nem szorul úgy össze a kötés, ezért elcsúszhat.
2012. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kéne küldj egy általad megkötött horgot, és megnézném rajta mit csinálok rosszul. :)
2012. okt. 11. 19:34
 5/5 gomzoli ***** válasza:
Nem tudok képet feltölteni, de a leírásod alapján jól csinálod, bár én eleve a lapka mögött tartom a zsinórt kötés közben is. A zsinór mindkét részét (a horog alatt maradó "lógót" is meg a főzsinórt is húzd feszesen a kötés végeztével, hogy alaposan összeszoruljon.
2012. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!