Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hol keressem folyón a harcsát...

Hol keressem folyón a harcsát és milyen szerelékkel?

Figyelt kérdés
Egy nem túl széles folyó,vízbe dőlt fákkal,sok helyen meredek szakadékos parttal,igazi vadregényes táj de nem tudom hol kezdjem.Egy ilyen folyón hová üljek le harcsázni és milyen lehetőleg minél egyszerűbb szerelékkel?

2012. aug. 18. 12:48
 1/6 anonim válasza:
Nem a krasznáról beszélsz? Amugy pellet, és a giliszta a fő kedvencük a harcsáknak. Sokan mondják hogy acélelőkével próbálkozzak, én nekem nincs fent, mégis szoktam néha fogni. Ha harcsázni akarsz akkor szerintem a legkeményebb szerelékkel készülj fel, mert kellemetlen lenne ha ráakadna egy 20 kilós és elmenne. Halszelettel is szoktak, de azt más hal is felszedi.
2012. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem a Sajón horgászol? :)
2012. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a Latorca (Latorica) nevű folyó dél-kelet Szlovákiában.Mostanság fogtak itt 20-30kg körüli harcsákat és ez kedvet adott hogy én is kipróbáljam de egyszerűen nem tudom hol kezdjem.Melyik időszakban?A folyó mely részein?Milyen szerelékkel?Most jön az ősz és nem tudom hogy érdemes e még idén vagy inkább próbáljam meg jövőre?
2012. aug. 21. 17:22
 4/6 anonim válasza:

A harcsákat leginkább a vízbe dőlt fáknál és repedésekben keresd, az a kedvenc helyük! Valami nagy teherbírású zsinórral, min. 50 kg teherbírás (a harcsák gyengén látók ezért nem baj ha vastag), legjobb lenne a fonott! A szerelék ehhez hasonló legyen: [link] ,de elég 1 horog is, nem kell kettő és csalinak kiválló a pióca, mert azt nem csipegetik le!


Lehetőleg 1-2 másik valakivel menj, mert nagy harcsánál az egyedüli szákolás kudarcba fulladhat és lehet feltekeredik a hal egy fára...


(Ilyen helyen érdemes lenne csukázni is)

2012. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam hogy harcsánál meg kell emelni a csalit mert a szájállása miatt könnyebben tudja így elkapni.Működhetne-e ez a szerelék ha esetleg a csalizott horgot mondjuk parafával vagy hungarocellel megemelnénk?Egyébként ez a páternoszteres szerelék fonott zsinórnál is működik?
2012. aug. 24. 17:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Harcsa nagyon szeret meredek partszakaszok gödreibe bebújni, kedvenc helyük. Alapból a mély, erős sodrású helyeket keresik, az itt lévő gödrökbe több kisebb példány is szeret meghúzódni. A nagyon büdös pellettől kezdve, csirkebélen át, gilisztával, piócával, csigával, kagylóval, bármivel fogható igazából, csak minél büdösebb legyen. Nagyon kemény szerelék kell hozzá, 25-30as fonott zsinór ajánlott az orsóra, ha nagy harcsára mész. A bot merev, rövid és nagyon erős legyen, az orsó is min. 50es.
2013. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!