Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen mozgást érdemes végezni...

Milyen mozgást érdemes végezni, ha valaki formásodni szeretne?

Figyelt kérdés

Végre elkezdtem felszedni pár kilót, de ahogy látom,ezek inkább párnácskák (még), és arra gondoltam,ideje elkezdenem mozogni valamit. Konditeremre nincs lehetőségem,viszont futni,kocogni és sétálni nagyon szeretek. Rendszeresen jógázom,de nem gondolom,hogy ez látványos eredményt hozna ilyen tekintetben, bár az tény,hogy sokkal hajlékonyabb vagyok,mint mondjuk fél éve,mielőtt elkezdtem.

Hallottam az alakformáló aerobicról,de ha jól tudom,az inkább fogyaszt.

Menyit érdemes pl. kocogni vagy futni,ha valaki inkább izmosodni szeretne? Naponta 2200 kalóriát eszem (a kalkulátor szerint ennyi kell ahhoz,hogy heti fél kilót hízzak), 160 centi vagyok és 51.5 kiló. Elsősorban tényleg formásodni szeretnék, nem kifejezetten acélos izmokat és kockahasat.

Előre is köszönöm mindenkinek a választ!


2012. aug. 17. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Az izmokhoz nagyobb terhelésű edzés kell, nem elég a kocogás, séta, de még az aerobic sem. És olyan nincs, hogy inkább fogyaszt, mert az meg az étrendtől függ. Ha kalória pluszban vagy, akkor nem fogyaszt semmiféle mozgás sem. Viszont sima súlyzós edzéssel is le tudsz fogyni kalóriadeficitben, szóval ez nem kimondottan a mozgásformától függ, hanem egy étrenddel együtt kell komplexen vizsgálni a dolgokat.

Tehát izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, mert a rossz minőségű kevés kajából nem lesz izom, másrészt kellene saját testsúlyos edzés (fekvőtámasz, guggolás, kitörés, hasprés, lábemelés, húzódzkodás, stb) és/vagy súlyzós edzés. Ezeket otthon is lehet végezni, én is otthon edzem, bár nekem van kb 150kg súlykészletem.

A nőknek nem kell félni (férfiaknak sem), hogy túl izmosak lehetnek naturálban, mert a tesztoszterontermelésük kb 1/25-e egy férfiéhoz viszonyítva. Szóval menjenek a kemény edzések, abból lesz izom. És formát az izmok adják=formásodás.:)

2012. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,akkor inkább ezeket csinálom a futás helyett! :) Sokat segítettél!
2012. aug. 17. 08:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért pár kocogás mehet mellé, az kell a szív- és érrendszer karbantartására.
2012. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kocogást ne hagyd abba. Ha van lehetőséged mellette esetleg valami olyan sportot, ami átmozgatja az izmaidat. Pl. úszás, tenisz, hasonlók, akkor biztos, hogy a derék-váll-kar-láb izmaid is erősödnek, és ezáltal csinosodnak is.
2012. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!