Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen úszástípusok vannak?

Milyen úszástípusok vannak?

Figyelt kérdés
Egy kezdőnek milyet lenne érdemes megtanulnia? Nem vagyok valami jó, két hétig jártam úszni, a kéz és lábtempót megtanultam, meg ugye a siklást, de szeretnék valami normális technikát. Szeptembertől Szegeden tanulok tovább és az iskola testnevelés óra helyett biztosít vagy kondi vagy úszó bérletet, lehet választani. engem az úszás érdekelne jobban, csak elég kezdő vagyok hozzá. NEm tudtok véletlenül Szegeden egy tanárt ajánlani aki nem túl drágán elvállal néhány alkalomra? Csak hogy elsajátítsak egy biztos úszástechnikát amivel nem is fulladok meg, amúgy gondolom tanmedence minden uszodában van, igaziba nem mernék menni.

2012. aug. 1. 00:47
 1/2 anonim válasza:

7.éve úszok,6 éves koromban kezdtem:)

amúgy van: pillangó,hát,mell és gyorsúszás.

egy kezdőnek először a mellúszást,de nem úgy mint az öregek hogy csak víz felett,hanem víz alatt kifúj a levegő víz felett beszív.

Utána jön a gyors és a hát,utoljára a pillangó mert az a legnehezebb.

amúgy elsajátítani az úszó technikákat nagyon nehéz.

Nem olyan könnyű mint azt gondolod,ismerek olyat akinek a pillangó úszást 6évbe telt megtanulni.Nekem csak 2 hétbe,de ez függ az edzések számától meg a személytől is.

Szerintem abba az iskolába ahova te mész kiszúrják majd hogy nem technika szerint úszol csak próbálkozol,de szerintem meg fogják neked mutatni,és majd megtanulod:)

2012. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mikor itt a szomszéd városban oktattak, a tanár nagyon mondta hogy van érzékem hozzá, a második órán már nagyon jül ment a kar és lábtempó. Szerintem hamar el tudnám sajátítani. Egyenlőre nekem az lenne a lényeg hogy a mell és gyorsúszást megtanuljam, vagy az egyiket legalább. Csak a tanár egy pénzéhes szuka volt, így semmi kedvem nem volt menni, ráadásul mindig álmosan úsztam, és nem bírtam, a végén már csak óbégatott hogy nem csinálok semmit, sok mindent meg se mutatott, legalább bejött volna a vízbe vagy valami, legalább egyszer kétszer, de semmi.
2012. aug. 1. 12:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!