Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi célt szolgál a műugróknál...

Mi célt szolgál a műugróknál a kis törölköző, főleg, ha bedobják a vízbe, így az vizes lesz? Azt még megérteném, ha nagy és száraz lenne, de így?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 17:00
 1/8 anonim válasza:
75%
Basszus, azért erre jöhetne valami válasz, mert én sem tudom és már engem is nagyon foglalkoztat a kérdés... Már ott tartok ez csak valami divat... el nem tudom képzelni különben mi célt szolgálhat...
2012. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
4 éve, amikor néztem az Olimpián a műugrókat, akkor a kommentátor elmondta, hogy ez a kis törölköző 1 különleges anyagból készül, azt nem tudom miből, aminek a különleges tulajdonsága, hogy felszívja a vizet, mint 1 sima törölköző, de amikor kicsavarod teljesen száraz lesz, így teljesen szárazra törölheted magad ezzel a kis törölközővel és ki se kell raknod száradni. Hogy honnan lehet beszerezni az viszont már jó kérdés :D
2012. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mondjuk kell a tujának, de azért segítettél valamelyest... de akkor miért csak a műugróknak van ilyen... Az úszóknak, a vizilabdázóknak, stb. miért nincs? És akkor feszegessük tovább a műugrást... Miért ülnek ugrás után ilyen kis medencébe? Ez is rejtély... lehet pisilnek egy jót a nagy izgalomra...
2012. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az úszóknak is van, csak azt már nem mutatják, mert ott gyorsba ki kell menniük, mert jön a másik kör.
2012. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 utse válasza:
Itthon "vileda"-nak (mivel hasonló, nagyon magas nedvszívó képességû anyagból van, mint a közismert konyhai törlõkendõ), külföldön "sammy"-nek (mert Sammy Lee, Greg Louganis, egykori nagyon sikeres többszörös olimpiai bajnok edzõje vezette be használatát) nevezik. A funkciója az, hogy az ugrók a medencébõl kijõve szárazra tudják magukat törölni. Erre két okból van szükség: egyrészt hogy ne fázzanak vizes testtel, másrészt a szárazra törölt test kevésbé csúszik, ami az ugrásindításnál és a csuka illetve hock pozíció tartásánál nagyon fontos.
2012. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 utse válasza:
76%
A Hervizben és a Dechatlonban is kapható de a Speedo árúház láncnál is megtalálható vagy az Arénában (fürdőruha üzletlánc)
2012. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Miért ülnek ugrás után ilyen kis medencébe? "


A kommentátor azt mondta az egyikük kapcsán, hogy ő biztos fázósabb, mint a többiek. (Merthogy ő beült a jakuzziba, a többi előtte meg nem.)

2017. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Műugró vagyok Budapesten a Duna Arénában.

Szívesen válaszolok a kérdésekre.

Ez a kis rongy(vileda) ami nálunk műugróknál van, azt a célt szolgálja hogy ugrás előtt megtörölhessük magunkat vele, ezért nem fázunk ugrás előtt a törölközés után a vízbe dobjuk, de miután leugrottunk kicsavarjuk és mivel különleges anyagból van ezért nagyon gyorsan megszárad.

Egyébként nem csak törölközésre hanem néhány ugráshoz is használjuk hogy pl. ne sérüljön meg a hátunk egy hátra beguruásnál.

Amikor pedig beleülünk a kis medencébe az azért van hogy az izmai k melegen maradjanak, ha nem melegednénk akkor esetleg ugrás közben izomgörcsöt kaphatunk ezért elronthatjuk az ugrást.

Ha bármi egyéb kérdésetek van a műugrással kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Remélem tudtam segíteni!

2023. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!