Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy tud néhány ember a víz...

Hogy tud néhány ember a víz alatt úszni az uszodában, nagyon közel a medence aljához? Nekem nem sikerül

Figyelt kérdés
Csak a víz felszínén tudok úszni, de vannak, akik lemerülnek majdnem a medence aljáig, és úgy úsznak. Hogy kell ezt csinálni? Milyen légzés-vagy mozgástechnika kell hozzá?
2012. márc. 24. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem nehéz, mert a test sűrűsége nagyjából annyi, mint a vízé, így különösebb erőkifejtés nélkül le lehet merülni pár csapással, csak a megfelelő irányba kell haladni, ferdén lefelé.
2012. márc. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén lefelé kell úszni.
2012. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Ne szívd tele a tüdődet levegővel, akkor sokkal könnyebb lesz lent maradni :)


Én azt is szoktam, hogy törökülésbe ülök, és szépen lassan engedem ki a levegőt - liftszerűen süllyedsz az aljára :D

2012. márc. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én jó mély levegőt veszek előtte, úgy kitart. nem szokott gondot okozni h tele van a tüdőm levegővel. (de ha pl. csak lemerülök, lefekszem a medence aljára, akkor már tényleg felhajt a sok levegő, de úszás közben nem)

úgy szoktam, hogy lebukom, függőleges testhelyzetbe, fejjel lefelé úszom 1-2 másodpercig míg le nem érek és utána rendesen úszom előre, ugyanazzal a módszerrel, mint a felszínen.

2012. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
előző voltam, szóval sztem le kell bukni szinte függőleges testhelyzetben, ez lehet a kulcs. amikor először próbálkoztam lemenni, csak a fejem nyomtam bele a vízbe, úgy próbáltam leúszni, de nem nagyon sikerült.
2012. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!