Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Lehet e Gébbel harcsát fogni?

Lehet e Gébbel harcsát fogni?

Figyelt kérdés
A géb az egy pici fekete tengeri ragadozó hal. A harcsa az egy nagy magyar hal aki a lágymányosi híd pesti hídfőjénél lakik. Milyen géb kell széttaposott vagy élő? A nagyon erős sodrás az baj? Esetleg csuka máshol?

2012. márc. 23. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod hogy a Lágymányos híd pesti oldalán lakik egy harcsa? Amúgy jó lehet a géb, taposva, szeletben, de lehet jobban jársz a nadály vagy pióca csokorral, a gébből van millió a Dunában, harcsának nem újdonság, meg kicsi ha nagy harcsát akarsz fogni, kisebbre jó, vagy csinálj abból is csokrot, de szeletekből.
2012. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden évben fognak a helyi bennfentesek, 2010-ban láttam őket nagy 40kg példány fényes nappal rabol a híd alatt és a partnál....olyan mintha gránát robbanna a vízben...
2012. márc. 23. 14:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy, csak úgy kimész és a hídnál erősen a vízre mereszted a tekinteted és 1-3 hónap és látod is a harcsát!
2012. márc. 23. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi vagyok. :) Pedig pergettem ott többször is, de nem találkoztam még vele. Mikor elkezdődik a harcsák felszíni vadászata akkor kinézek hátha meglátom, hallom.
2012. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gomzoli ***** válasza:

Jó a nagyobb géb, de el kell emelni a fenéktől, mindenképpen vízközt legyen! Ha a fenéken van, meglapul, vízközt viszont megőrül, úgy próbál a fenékre jutni.

Az erős sodrás nem baj, csak nehéz (akár 200 gr) csúszóólom kell, alá egy hosszú (1,2-1,4m) előke, annak az alsó harmadára (horog fölött kb. 30 centire) egy fix 20 gr-os vízalatti úszó, a végén egy 3/0-4/0 drilling (hármashorog), amit az élő csalihal SZÁJÁBA akasztasz. Nem a hátába, mert a sodrásban keresztbefordulna! Esetleg megcsinálhatod 2 darab horoggal, ha nagyobb a csalihalad 15 centinél, a a felső horgot a szájába, ez tartja a csalihalat, az alsó horgot pedig a farktőbe kell beakasztani.

2012. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!