Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egyedül meg lehet tanulni...

Egyedül meg lehet tanulni úszni? :D 16 vagyok és elég gáz, hogy nem tudok.

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 15:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hát szüleim biztos nem fognak :D. Apám külön él, ráadásul egyszer sem voltunk soha együtt életünkben sehol vízközelben. Anyám meg... Neki inkább nem mondok semmit, idióta magolós logikája van.
2012. febr. 22. 14:34
 12/23 A kérdező kommentje:
De amúgy nem csak ilyen óvodás meg kisiskolásoknak van úszás tanfolyam? Oda kicsit idős lennék...
2012. febr. 22. 14:35
 13/23 anonim ***** válasza:

Engem általános iskolában több edzésen sem tudtak megtanítani úszni, ráadásul az úszómester a semmiért fizetést is kapott.

Anyum magyarázta később, hogyan kell úszni, aztán strandon magamtól megtanultam, azóta is járok uszodába úszni. Más kérdés, hogy mennyire úszom szabályosan, de nagyobb távot is le tudok úszni, tavat is átúsztam már haverokkal.

Szóval meg lehet, igen. Elmondják párszor, mit csinálj a karoddal és a lábaddal és aztán próbálgatod.

Szerencsére a dilettáns úszómesternek nem sikerült teljesen elvenni a kedvem az úszástól.

Mondanám h segítek megtanulni neked, csak ismeretlenül furcsa talán meg nem tudom, hol laksz.

2012. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
kérdező lány vagy? és hol laksz?
2012. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Varga Lazli válasza:
Én még óvodás koromban tanultam meg úszni. Edző nem feltétlenül szükséges, de ha van néhány barátod , aki tud úszni biztos szán rád néhány órát, hogy segítsen elmagyarázni az alapokat. Ha azok megvannak magadtól is tudod folytatni. Meg nem kell aggódni, úszómester mindig van a környéken. :D
2012. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Én magamtól tanultam meg úszni. Próbálj meg először úszódeszkával úszni, vagy mikor lebegsz fordulj hasra és és próbálj meg ösztönösen "kalimpálni" a kezeddel és a lábaddal (ne ess azonnal pánikba) úgy mint a kutyák macskák...egyéb állatok szükség esetén. Ha az állatoknak van egy úszási ösztöne akkor az embernek is van. Szerintem először ne nagyon mély és ne nagyon sekély vízben kezd csak olyanban amiből biztonságosan kitudsz jönni ha először elsüllyedsz. Én is sokat gyakoroltam, és sok olyan filmet néztem amiben úsznak és akkor őket próbáltam utánozni. Sok sikert!
2012. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az egyik megoldás, hogy beiratkozol egy úszó tanfolyamra. De ha ciki, akkor a másik megoldás, hogy elmész egy fürdőbe és bemész a mély vizes medencébe a medence szélén a korlátot fogva. A korlát mellett maradva, elengeded és igyekszel a vízen maradni, úgy evezni" a karoddal ahogy másoktól láttad egy mellúszásnál a lábaddal elég ha mozgatod elsőre. A lényeg maradj a fent a vízen. Ha bizonytalan vagy ott a korlát melletted és fogd meg. Aztán kezd újra.


Kérdezz meg ismerősöket a pontos végtag mozgásról és szárazon gyakorold a lényeg, hogy tanuld meg tolni a víz tömegét akkor halad és fennmaradsz.


Valamikor így tanultam meg úszni és a végén már a Velencei tót is átúsztam.


Helyesebben úgy tanultam meg úszni 14 éves koromban, hogy egy nagynénémmel elmentem a Budán a Gellértbe. A mély vizes medence szélén állva bámészkodtam. A nagynéném azt kérdezte miért nem mész a vízbe és úszol?--mert nem tudok feleltem és félek a víztől. Egy darabig beszélgettünk ott állva, majd egyszerűen belökött a medencébe. Én kapálóztam, fuldokoltam a nagynéném pedig lekiabált ússzál viki, mert megfulladsz, ott esz a fene vízben én ki nem hozlak és nevetett... én pedig kapálóztam mint a kutya szokta... így kezdődött az úszótanfolyamon. Aztán figyeltem másokat elmentem sport uszodába és ott is igyekeztem utánozni másokat.

2012. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
17 vagyok és nem tudok
2012. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
sheriffkoma, pedig melluszni ugy kell, hogy nincs folyamatosan kinn a fejed...
2012. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Előttem szóló Időpont ma 10:43


Butaságokat írsz-- miért ne lehetne kint a fej a mellúszásnál? Főleg annál van kint állandóan a fej. Nem versenyúszókról kell példálózni, azoknak nyilván nem mindig van kint hisz igy úsznak gyorsabban lejjebb mennek mejd kiemelkednek. De a normális polgári mellúszásnál kint van a fej.... ne ijesztgesd azt aki még nem úszik.


Kérdező neked pedig azt ajánlottam amit előbb írtam, de abban hogy ma mi van az uszodákban, sajnos nem tudok felvilágosítást adni, mivel 70 vagyok és ráadásul sok éve nem vízközelben és nem uszoda közelben élek. sajnos, mert az unokáim így nem tanulnak meg úszni, a gyermek oktatás az uszodában, ahová bevittem őket... hát édes kevés volt csak arra elég, hogy ne süllyedjenek el a vízben.

2012. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!