Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Alsó kategóriás jó bojlis botok?

Alsó kategóriás jó bojlis botok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék venni 2 db bojlis botot ezekkel a paraméterekkel: 3 libra,3.6 méteres hossz és 3 tagú kellene.

Maximum 12 ezret/db szánok rá. Nevist nem szeretnék,arról nem hallottam jókat. Az eddigi jelöltjeim:


-SPRO Pantera Carp 360 3 lbs 3 részes 7990 ft

-ET RUBIN BOILIE 7600 ft

-JRC Contact 3 Sections 11.500ft

-Shakesperare Cypry Carp 3 Pc 10500 ft


Inkább keményebb botot keresnék,nem pedig lágyat,50-60 méternél általában nem kell messzebbre dobnom.Aki ismeri valamelyik botot vagy tud hasonló árkategóriában jó bojlis botot az írjon! Köszi ;)



2012. febr. 20. 15:42
1 2 3
 11/25 gomzoli ***** válasza:
0%

Köszönöm Milán, ugyanez visszafelé is ér!



" Tudjátok mit!Akkor ilyenerővel vegyél egy Fox Horizon Bojlis botot 40-50-60 ezerér ha két év múlva úgy is jobbat akarsz.Ennyi!Ha pedig eltöröd akkor így jártál!

"

Kedves András '99 nem kell azon megsértődni, ha a kedvedtől eltérően most nem az olcsó feederbotokról beszélünk... amit a Kérdező szerény véleményem szerint inkább hajlamos lenne eltörni, mint egy jó minőségű pontyozót, bár miután leírta, hogy 10 éve horgászik, feltehetőleg már nem a csalánt fogja az új botjával csapkodni!

Az, hogy ki milyen bottal lesz elégedett, pedig (most lenézés nélkül) az illető igényeinek a színvonalától függ! Vannak, akik szerint a 7 ezer Ft-os bot is szuperüberfrankókirály, és boldogan ajánlja mindenkinek. Vannak sznobok is, akik 50 ezer alatt nem vesznek botot, mert avval nem lehet olyan elismerő hümmögést learatni a vele egyhúron pendülő társaságban (ezek amúgy is csak egymással férnek össze, nincs kasztkeveredés), meg vannak az olyanok, mint én magam, akik a lehetőségeikhez képest sem adják lejjebb egy szintnél. Inkább nem vennék egy évig botot, amíg összejön annyi pénzem, amiért olyat vehetek, amitől összedörzsölhetem a tenyerem! Ez nem kell hogy extrém drága legyen! De hosszútávon elégedett akarok lenni! Nem akarom, hogy 2 év múlva azt sajnáljam, hogy miért pont ezeket vettem, amikor már sokkal jobb van kicsit többért. Ez nem felvágás, nem mutogatás, ez igényesség. Saját magam kedvéért!

2012. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 gomzoli ***** válasza:
0%
Ha a kérdező a kezébe veszi valamelyiket a felsorolt botok közül, és tetszik neki, úgy érzi, hogy boldog lesz vele, elégedetten viheti haza magával, és ha főleg úgy érzi, hogy nagyobb értéket kapott annál a pénznél amit kifizetett érte, akkor jól választott. Ha viszont mind a 4 botban van egy kis részlet, ami benne tetszik, de a másikakból hiányolja, ne vegye meg egyiket se. Csak akkor, ha úgy érzi, minden stimmel, és nincs hiányérzete.
2012. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy sikerült elindítanom egy beszélgetést a témában.Régen gyerekkoromban volt bambusz botom is,nem tudom hány librás lehetett de nagyon jó volt azzal is halat fogni :) '-2 héten belül elindulok és feltérképezem a botkínálatot,az első amit megnézek az a JRC lesz. Egyébként azt mondták róla,hogy viszonylag lágy pálca,de engem ez nem hiszem hogy zavarna mert nem akarok vele messzebb dobni.Az hogy valaki "bojlizik" vagy csak bojlis botokkal pecázik az nagy különbség. Én csak pecázni akarok,de ehhez nincs szükségem külön termo-terep tribal shimano dzsekire meg hasonlókra,de akinek van erre pénze és szereti azt sem ítélem el.Minden módszernek megvan a maga szépsége,de a lényeg úgyis az emberből fakad és mindegy milyen módszerrel űzi a halakat :) Most vasárnap lesz Döme Gábor előadása debrecenben! Megy/jön valaki? :)
2012. febr. 23. 13:04
 14/25 Farkas Milán ***** válasza:
Szívesen mennék Döme Gábor előadására, hisz Debrecenben tanulok a református kollégiumban. Tehát helyben lennék, viszont ez a hétvége pont hazautazás lesz, így sajna nem tudok menni az előadásra!
2012. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

[link]


[link]



Mi a jobb a 2,-,3 részes botok? Am ezek jók elnnének bojlizni meg pelletezni és pontyozni?

2012. febr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 gomzoli ***** válasza:
0%
Mindkét bot jónak tűnik! Nyugodtan válassz 3 részest, semmiféle érezhető hátránya nincs a hajlását, akcióját tekintve, viszont a szállítási hossza csak kb. 120 centi, és nem 180!
2012. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam megírom mire jutottam :) megnéztem a JRC contact botot és beleszerettem,és megvettem :) A középső és a nyéltag keménynek mondható,a spicc viszont elég lágy. A szobában próbálgattam különböző ólmokkal,sztem 70-80 gramm körül dobok majd vele. Ahhoz képest hogy olcsóbb kategória,nagyon szépen ki van dolgozva,az illesztéseknél karbonszálas erősítés van,valamint az egész bot könnyű és vékony. Biztosan jó lesz vele fárasztani is... :) köszi mindenkinek a tanácsokat! Görbüljön!! :)
2012. márc. 10. 23:35
 18/25 Farkas Milán ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettünk!!
2012. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Az lenne a kérdésem hogy amit irtatok az elején hogy nehogy eltörje meg törés lesz a vége...... ! Sztem ez hülyeség hát valoszinüleg ha drágábbat vesz az jobban bírja.. Meg hát csak úgy magátol nem törik el egy horgászbot:D max ha tulterheled de a kezdő horgász meg inkább mégjobban figyel a dolgokra mer tanulni akar nemhinném hogy azzal probálkozna hánykilós követ bír a bot...
2012. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Farkas Milán ***** válasza:
Az abszolút kezdő horgász tanulni akar, ez teljesen igaz. Viszont mivel még fogalma sincs az egészről, ezért alapvető hibákat sem vesz észre, aminek az a következménye, hogy könnyebben tönkreteszi a horgokat. Ezt én is a saját bőrömön tapasztaltam réges-rég, amikor elkezdtem komolyabban foglalkozni a horgászattal!
2012. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!