Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Alsó kategóriás jó bojlis botok?

Alsó kategóriás jó bojlis botok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék venni 2 db bojlis botot ezekkel a paraméterekkel: 3 libra,3.6 méteres hossz és 3 tagú kellene.

Maximum 12 ezret/db szánok rá. Nevist nem szeretnék,arról nem hallottam jókat. Az eddigi jelöltjeim:


-SPRO Pantera Carp 360 3 lbs 3 részes 7990 ft

-ET RUBIN BOILIE 7600 ft

-JRC Contact 3 Sections 11.500ft

-Shakesperare Cypry Carp 3 Pc 10500 ft


Inkább keményebb botot keresnék,nem pedig lágyat,50-60 méternél általában nem kell messzebbre dobnom.Aki ismeri valamelyik botot vagy tud hasonló árkategóriában jó bojlis botot az írjon! Köszi ;)



2012. febr. 20. 15:42
1 2 3
 1/25 Farkas Milán ***** válasza:

Ha jó pontyozó botot szeretnél venni, akkor nagyon figyelmesen nézz szét a palettán! Fontos, hogy ne azért vegyél meg egy botot, mert annak olcsó ára van!A vásárlás hevében az ember a legrosszabb botot is túl tudja értékelni! Akkor vegyél meg egy botot, ha azt kézbe fogtad, megvizsgáltad, és úgy érzed, hogy megbízható és szeretni fogod! Nagyon rossz érzés egy olyan bottal horgászni, ami nem a kezedhez illik és nem szereted! Inkább szánj rá több pénzt. Nemrég én is abban a dilemmában voltam, mint most te! Kevés volt a pénzem és én is bojlis bot vásárlás előtt álltam! Viszont az olcsóbb kategóriás botok között nem találtam kezemre illőt. Ezért úgy határoztam, hogy tovább spórolgatok, gyűjtögetek. Így vettem meg a 2 db JRC Powerplay 360 3 lbs botokat 20.000 forintos darabáron. Nem bántam meg!! Ha nem vagy biztos magadban, inkább spórolgass még!

A kérdésedre visszatérve: sokat horgásztam spro pantera carp botokkal. Nagyon jó bot, nagy dobásokat lehet vele kivitelezni, és fárasztani is jó vele! Viszont elképesztően nehéz a bot. Egy egész napos horgászat során ha az ember sok halat fog, akkor keményem megdolgoztatja a hátat és az alkart!

Az energo team botokat vedd ki a számításból, szerintem egyáltalán nem jó botok!

A JRC botok pedig tökéletesek. Az én botjaim is JRC botok, és nagyon megvagyok velük elégedve! Contact mellett ott van még a defender botcsalád, amelyek szintén kedvező árú és jó botok!

Botot soha se vásárolj netről. Mindig személyesen legyél ott. Fogdosd meg a botot, vizsgáld meg a gyűrűket, nehogy valami baja legyen a botnak ( már jártam úgy, hogy olyan botot vettem, amin egy 13 centis repedés volt) Hajlítsátok meg a botot, hogy lásd az akcióját. csak akkor vess meg, ha azt érzed, hogy ez tényleg jó bot.

Sok sikert!

Ha valami kérdésed van még, akkor tedd fel itt az oldalon bátran!

2012. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron bojlis botot szeretnél, szerintem a leírtak közül akármelyik alkalmas lehet.A kezdő botokba a karbon mellé egy kicsit több üvegszálat kevernek, ezáltal a bot szinte törhetetlenné válik!Nem muszáj,sőt nem is ajánlom, hogy méregdrága botokkal kezdj! Abból szerintem csak törés lenne!Valami olcsóbb bot megfelelne pl.:az általad írt Rubin boilie vagy a Pantera carp, ha ezekhez ragaszkodsz!Igazából a bojlis horgászat csak a pénztárcádtól függ, és sokkal több ídőt igényel!Egyáltalán nem biztos, hogy egy nap alatt ezzel a technikával több halat fogsz, mint Feeder bottal!A feeder horgászat sokkal halkímélőbb és sokkal érdekesebb,pörgősebb horgászat, amellett, hogy még olcsóbb is!Ráadásul egy finom szerelékes horgászatról beszélünk.Én sokkal jobban ajánlom neked!Remélem nem vettem el a kedved a bojlizástól, de még egyszer mondom az egész csak a pénztárcád vastagságától függ!

Remélem tudtam segíteni!


Üdvözlettel:Kerekes András

2012. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 gomzoli ***** válasza:
0%

Majd ajánlj neki egyet, ha feederbotot keresgél.

Szerintem igaza van annak, aki azt javasolja, hogy ne olcsón vegyen botot az illető, hanem az ízlésének, és elvárásainak megfelelően. Cipőt vennél magadnak olyat, ami kényelmetlen, nehéz, és szarul néz ki, csak mert olcsó? Éveken át (sőt lehet hogy egy-két évtizeden át?) akarod úgy használni a botokat, hogy elégedett legyél velük, és örömödet leljed bennük, nem?

2012. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 gomzoli ***** válasza:
0%
Bocs, hogy ragozom, de alapvetően buta hülyeségnek tartom ezt a "kezdőnek jó lesz" kategóriát ajánlgatni vásárlásra, ahelyett, hogy az illető mindjárt jó minőségű felszerelést vásároljon. Minek venne egy olcsó szart, amikor 2 év múlva nagy valószínűség szerint komolyabbat akar majd helyette. Nem 6 éves gyerekekről van itt szó, hanem horgászokról, akik egy újfajta módszerhez akarnak célszerszámot vásárolni.
2012. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,nagyon jók voltak. Nem vagyok már kezdő,több mint 10 éve horgászom kissebb-nagyobb kihagyásokkal,de szeretném kipróbálni a bojlis botokat is. Nem feltétlenül fogok bojlival horgászni,csak ott ahol az jobb halakat hozhat. Hallottam a SPRO botokról,hogy jók,de sajnos ahol lakom ott az energoteam-os meg shimano botokat nyomják nagyon :) De van egy bolt ahol JRC botokat is árulnak,úgyhogy a contact és a defender botot meg fogom nézni,és akkor lehet,hogy azok maradnak. Vagy érdemes várni még 1-2 hónapot,hátha tavasszal érkeznek újabb cuccok? :) Egyébként 3 részes botot szeretnék a szállítás miatt.Mennyiben ront ez a bot karakterisztikáján ha 3 részes? Köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2012. febr. 22. 08:58
 6/25 gomzoli ***** válasza:
0%
Semmit nem ront a hajlásán! Akik az ellenkezőjét bizonygatják, valószínűleg sosem fogtak ilyet a kezükben. Műszerekkel biztos mérhető lenne a különbség, de fárasztás, vagy dobás közben semmiféle hátrányos tulajdonsága nincs! Mondom ezt úgy, hogy van 1 kétrészes, és 2 háromrészes bojlis botom! Az utóbbi időkben szinte kizárólag csak a 3 részeseket használom, mert nem olyan macerás szállítani. Ha nálatok a Shimano-t nyomják, megnézhetnéd a Force Master-t is, nekem 3 részes, 3 lbs van, 360 hosszban. Szerintem 16-20 ezer közt lehet az ára. Nagyon jó bot, csak kissé szokatlan a markolatok hiánya ("meztelen bot").
2012. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Tudjátok mit!Akkor ilyenerővel vegyél egy Fox Horizon Bojlis botot 40-50-60 ezerér ha két év múlva úgy is jobbat akarsz.Ennyi!Ha pedig eltöröd akkor így jártál!
2012. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Jakucs Ferenc válasza:
én az energo team botokat ajánlom! én tavaly tavasszal vettem egy fédert(energo) és nagyon megszerettem szépen dolgozik! aztán ősszel egy enrgo pergetőbot jött amibe nem bíztam annyira de kellemesen csalódtam benne! összehasonlítási alapom csak annyi volt hogy 4 évet pergettem 1 daiwa felsőkategóriás pergetőbottal és nem hittem benne hogy egy 10000ft-os bot jobb lehet! idén mindenféle botból szerzek be energot mert nekem nagyon bevált
2012. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

Én GS Boilie 3,60-as, 3 librás botokat használok és meg vagyok velük elégedve, most 6400 Ft-ért árulják a 3 részest.


[link]

2012. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Farkas Milán ***** válasza:

Amióta ezen az oldalon regisztrálva vagyok, mindenki elítéli a bojlizást, ugyanúgy, mint most Kerekes András. Pedig fogadok, hogy semmit sem tud a bojlizásról, nincs semmi tapasztalata ezzel a módszerrel kapcsolatban! És amivel kapcsolatban nincs tapasztalatunk, arról nem is tudunk értékelhető véleményt mondani( persze lehetnek jó elgondolásaink ). Az a kijelentés, hogy a bojlis horgászat csak a pénztárca vastagságától függ, az egy nagy fa..ság! Nem győzöm hangoztatni, hogy én sem vagyok jó anyagi helyzetben, sőt rossz helyzetben vagyok ilyen szempontból, mégis eredményesen bojlizok. A horgászat nem a pénztől, hanem a tapasztalattól, helyzetfelismerésről...stb. függ. Ezt már leírtam egy korábbi kérdéshez! A legtöbb feederes horgász sem költ kevesebbet a horgászatra, mint egy bojlis! Gondolj mondjuk Döme Gábor hiper-szuper feederbotjaira. 25-30 de még 90 ezer forintos botokkal is horgászik. Tegyük fel, hogy egy ilyen 90 forintos feederrel horgászik valaki. Ebből a pénzből már tudsz venni két elképesztően jó bojlis pontyozóbotot és két jó távdobó orsót!! Egy doboz haldorádó pellett 1500-3000 forintba kerül, és csak 70 gramm! Ezért a pénzért már egy kiló jó minőségű bojlit, vagy sok kiló etetőanyagot veszel. Most akkor miről beszélünk?

Azért örülök, hogy van egy ember, aki reálisan gondolkozik és nagyon jó gondolatai vannak, ez pedig gomzoli. Remélem, hogy még sokáig itt lesz az oldalon! legalább vele hasznosan lehet beszélgetni!

2012. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!