Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kis Hazánk nagy vizeiben...

Kis Hazánk nagy vizeiben lehetséges rákot fogni?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban arra gondolok, hogy idehaza vannak-e olyan rákfajok, melyek kifoghatóak és elfogyaszthatóak, teszem én azt folyami rák? Ha igen, milyen engedély vagy felszerelés szükséges hozzá?

2012. jan. 25. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Folyami rákok előfordulnak a folyóvizeinkben, viszont ezek védettek, így nem eheted meg őket. Másfajta rák meg nálunk nincs ami nem állna védelem alatt, és ehető lenne.
2012. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Smatee válasza:
A folyami rák fogható és ehető bár nem kifejezetten horgásznak rá. Én véletlenül fogtam pár darabot de a nagy többségének a farkába volt akadva a horog. Egyébként ha tényleg szeretnél fogni szerintem a legegyszerűbb megoldás ha keresel egy nagy hínárost a vízben, és csalihalfogó hálóval vagy szákkal kimerítesz belőle egy adagot szinte biztos hogy lesz benne rák ( én kb 3szor csináltam). Csak a hínárt tedd vissza utána! Bányatavon, csendes, lassú folyású vizekben érdemes próbálkozni. Megfőzve finom a rák de öld meg előtte mert a legnagyobb kegyetlenség élve a forró vízbe dobni.
2012. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Smatee válasza:
Lehet hogy tévedtem a védettségét illetően 5-6 éve még fogható volt.
2012. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
Apám és nagypapám régen egy patakból szoktak rákokat fogni, egy megölt és felvágott hasú békát (amikor még nem voltak védettek), vagy egynapos, büdös döglött kishalat kötöttek az emelőháló közepébe, amit "nyúldrótból" készítettek, és a mély, lassú folyású köves medrű részeknél szokták fél órákra lerakni. Áradoztak, hogy ezzel a módszerrel régen mennyi rákot fogtak.
2012. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

duna holtágában,kisebb folyókban én fogtam egy csomót kiskoromban,kézzel.

nem ettem meg egyiket sem.

nézegettem egy darabig,aztán visszaengedtem őket.

2012. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

„Ha mostanában valaki a Dunában tízlábú rákot fog, aminek bíbor potroha van, vagy foltos, az szinte biztosan nem tartozik a védett fajok közé, nyugodtan egye meg” – mondja Dr. Puky Miklós az MTA Duna-kutató Intézetének főmunkatársa. ( [link]


kétféle invazív rák van, ami fogyasztható:

cifra rák (Orconectes limosus)

jelzőrák (Pacifastacus leniusculus)

- cifra rákot biztosan találsz, én is sokat láttam már belőle. ez a bíborpiros.


DE! az alábbi rákfélék Magyarországon védettek, eszmei értékük 50.000 Ft:

nemes/folyami rák (Astacus astacus) 18-20 cm hosszú

kecskerák (Astacus leptodactylus) 20-26 cm

kövi rák (Astacus torrentium) 8-10 cm


a FOLYAMI RÁK VÉDETT, FOGYASZTÁSA TILOS!


felszerelés tekintetében, van itt egy jó történeti-technikai leírás a rákászatról:

[link]

a legegyszerűbb, ha egy tál formájú hálót/vesszőfogót használsz, a közepén büdös-rothadt hússal, pl. apróhal, máj stb. ezt leereszted, a rák belemászik, aztán kihúzod a cuccot és benne találod.

2014. jan. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!