Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 15 éves vagyok, és meg kell...

15 éves vagyok, és meg kell tanulnom úszni. Hogyan?

Figyelt kérdés
160cm/40kg vagyok, nem sportolok semmit, sokat ülök, és gerincferdülésem van. Úsznom kéne járni, de van egy alapvető gondom: nem tudok úszni. A családban senki sem tud úszni, csak apa egy keveset, a nagypapám még kicsi koromban próbált tanítani, de akkor sem ment, azóta már nem él. Ha megyünk strandra, akkor a következőt tudom: úszószemüvegben levegővel a tüdőmben, fejjel a vízben tudok úszni, kb. 20 métert, derékig érő vízben, de ha levegőért kivenném a fejem a vízből, egyből lesüllyedek, ezért nem is próbálom mélyebb vízben. Lebegni a vízen nem tudok, mert egyszerűen vagy a lában, vagy a fejem süllyed le, az utóbbi azért baj, mert ha úgy süllyed le, hogy az orr lyukam felfelé van, akkor bele megy a víz, amit nem tudok elviselni. Reménytelen eset vagyok?
2009. febr. 2. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Talán úszo tanár ?
2009. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%
Iratkozz be egy tanfolyamra!
2009. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Én a tiszában tanultam meg úszni,de tanítottak.

Én békaúszásban gyakoroltam és amikor porbálgattam nem adtam fel,akkor sikerült megtanulnom:D

Békaúszásban kell,és kicsit mély vízben,ahol leér a lábad,és békaúszásban egyszerre a lábat,a kart mozgatni elkezded,és majd belejösz :D

Ne add fel!!!!!!!!!!


Sok sikert!

2009. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia.


Gondolom a suliban van úszásra lehetőség, vagy inkább úszótanfolyamra járni.

Én úszótanfolyam tanultam meg úszni! :)

De ha te nem szeretnél, van egy olyan lehetőséged is, ha például strandon vagy: vegyél a kezedbe egy olyan dolgot, ami víz alá nem merül erre a legalkalmasabb az úszógumi a legegyszerűbb a kör alakú . Fogd meg és a tüdődet szívd tele levegővel, rugaszkodj el a faltól, és a tested próbáld meg vízszintes helyzetbe tenni, hogy előre haladj próbáld meg a lábaddal [nyújtott] fel-le mozgást végezni.Ha ez megy próbáld meg úszógumi nélkül és a karjaidat egyenes előre tenni. Ha ez meg van, lehet ráérzel...

Remélem hasznos tanács volt !!! :]

2009. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
90%
nem olyan nagy kunszt, szerintem a Balatonban próbálkozz nyáron, én is ott tanultam meg magamtól. Egyik kezedet a másik után a lábakkal meg lubickolsz. (nem kötelező ez utóbbi asszem)
2009. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
68%
én úgy tanultam meg h a faterom bedobott a mély vízbe azt ússz ahogy tudsz( persze nm hagyott ott utánam ugrott és segített de ez a legjobb)
2009. ápr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha szegedi vagy, én szivesen beajánlak oda, ahova én is járok

(privátba válasz)

2009. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!