Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen szénszövetet használjak?

Milyen szénszövetet használjak?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy fullkarbon versenykajakot, mert újonnan bazi drága.

Az lenne a kérdésem, hogy 160 vagy 200 gramm/m2-es szénszövetből lenne-e ideális?

Illetve, hogy elég-e egy réteg? (Mármint egy rétegből a hajótest alja és a teteje, majd később összeragasztva a két rész.)



szept. 7. 18:21
 1/1 indaboy válasza:
Üdv. A 200 g/m2 szerintem egy rétegben szerintem kevés egy versenykajakhoz. Mivel az igénybevétel jelentős is lehet, én minimum 3 rétegben gondolkodnék, persze az is kérdés hogy milyen szénszövetre gondolsz, én minimum biaxban gondolkodnék. Az pedig már más kérdés, hogy mennyire vagy felkészült egy ilyen munkához, milyen eszközeid, szerszámaid vannak, és ismered-e az összes anyagot, amivel szeretnél dolgozni, és hogy a végén valóban jobban fog-e kijönni a matek. Elsőnek beszélj egy hajóépítővel, kérj tanácsot, járj utána mennyiből jönne ki az egész.
szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!