Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen jellegű mesterséges...

Milyen jellegű mesterséges csalival érdemes keszegezni?

Figyelt kérdés
Eddig mindig élőcsalit használtam, de a praktikussága miatt kiszeretném próbálni a mesterségeseket, viszont nem értek hozzá. Pellet vagy Popup? Mekkora az ideális méret? Ezekhez feltétlenül szükséges a csalitüske?

júl. 8. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván legjobb a csonti,

popup-ból legkisebbeket.

Nekem a legjobban az úszós szerelék vált be.

Jól követhető a kapás.

júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ilyenkor nyáron nagyon hamar megbüdösödik a csonti sajnos.

Popup márkát tudnál ajánlani?

júl. 8. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Én keszegezéshez kis méretű waftert használok (konkrétan haldorado sipi1 és sipi2-t). De istenigazából az etetés fontosabb, ha meg bejön a keszeg az etetésre akkor bármit felvesz, csak legyen kicsi.
júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

A method jellegű technika beválik természetes vizeken is.

6-8-10 milliméteres waftersekkel megfogom a keszeget, kárászt, ha az az etetőkosár közelében van.

Hosszú előkén már kevésbé eredményes, ebből úgy tűnik, fontos az etetőanyag keltette inspiráció.

A dumbell forma nekem jobban bevált, mint a gömb, de ez nem azt jelenti, hogy másnak is ugyanez a véleménye.

Elözönlötték a piacot ezek a csalik, van választék bőven, lehet miből válogatni.

Én valami oknál fogva főleg a Promix, és a Motaba Carp wafterseihez nyúlok többször, de van Stég produkt, EA (Erdei Attila), meg még sok gyártótól csalim... fölösleges összevásárolni ennyit.


Legnagyobb előnyének én is azt tartom, hogy egy doboz sokáig elég, egy hirtelen jött horgászatot nem kell csalivásárlással kezdeni.

Szerintem a szín fontosabb, mint a szag, egy 6-8 milliméteres csalinak nem lesz komoly távcsali hatása, arra van az etetőanyag, de a színeknél érzékelhető eltérés. Ez viszont változhat, az nem feltétlenül jó támpont, hogy másnak, másik vízen mi a bevált csalija.


Waftersekben is van oldódó verzió, ami sok esetben eredményes, más esetekben meg lehet hátrány az oldódás, ergo legyen ilyen is, olyan is, de ne vásárold fel a készletet.

júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én ilyennel fogtam rengeteg keszeget folyón.

De már sajnos elfogyott.

Apró kis kenyérmorzsa jellegű. Simán keszeges horogra mindig volt kapásom ezzel.

aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!