Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gyorsúszásoz a sűlyedő lábakra...

Gyorsúszásoz a sűlyedő lábakra mit tanácsoltok? Fél éve kezdtem gyorsúszást , lassan haladok heti 3-4 alkalommal járok le az úszodába. A többi a megjegyzések alatt

Figyelt kérdés

Nagyon lábbójával jól megy könnyed az úszás, akár kilométereken keresztül.

Tappancsal szintén jól megy , akár kilométereken keresztül.

De ahogy ezek lekerülnek a lábam sülyedni kezd. Most vagy az van hogy nincs még megfelelő izom és amig ki nem akalul addig ez van. Vagy az van hogy veszek olyan úszónadrágot ami némi neoprém segítséggel ad egy kis pluszt.


[link]


Erre gondoltam , de nem tudom hogy mekkora felhajtóerőt ad . Feleslegessen meg nem akarom megvenni hiszen ha kipróbáltam akkor már nem vihetem vissza.

[link]

Ilyen úszóbójám van ez kellő felhajtóerőt ad ahhoz hogy kényelmessen úszak.


Köszönöm ha elolvastad , minden választ pozitivval értékelek.

Szép napot



máj. 7. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Több lábtempó kellene, tudom hogy fárasztó de azért süllyed a lábad mert kevés.

Vegyél úszódeszkát azzal lehet gyakorolni a lábtempót.

Mi a cél az úszással?

máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a gyors választ.

Vettem uszódeszkát és pipát is , s van hogy egy orát csak a lábtempóra fordítók. Nem mondom hogy még rendszeres lenne , mert eddig csak a múlthéten csináltam . De tervezem hogy heti egy órát rászánok a láb erősítésére, technika tökéletesítére. A pipa nagyon hasznos mert igy jobban tudok a lábra figyelni és több levegővel jobban birom.


A cél ?

-fogyás (120 ról indultam , most 111)

-egészséges életmód ( cigiről leszoktam és jó a tüdőmnek)

-később balaton átúszás esetleg triatlon..

máj. 7. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lábtempó nehéz feladat szerintem, én úgy érzem gyengébb lábtempóval jobban haladok, ezért a 2-es lábtempót gyakorlom.

Pipát én is tervezem, de akkor ezek szerint tényleg hasznos dolog.

Nekem is az egészséges eletmód volt a fő cél, fogyni nem akartam és nagyban segített a cigiről való leszokásban is.

Tavaly atusztam a Balatont.

#1 voltam.

máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem valami ilyen stilus lenne a jó , néztem triatlonosokat elvileg ez kevésbé használja a lábat , igy gondolom kevésbé fárszató hosszú távon .

https://www.youtube.com/watch?v=LijdyVaaDnY


Mellben jó vagyok , de élvezem hogy kezd összeállni a gyors is . A balatont is abban szeretném , de nem érzem még azt hogy az egész menne abban.


Neoprém ruháról mit gondolsz ? Ez a kis csalás ad annyi pluszt?

máj. 7. 22:08
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Pipából ezt vettem

máj. 7. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi, a tippet a pipához.

Neoprén ruhát nem próbáltam, nem hiszem hogy annyit segítene de aztán ki tudja.

Úszd át a Balatont mellben, én tavaly voltam először, kicsit meglepett a nyílt víz a medence után, mellben leúsztam.

Idénre tervezem gyorsban, eddig 3 km volt a legtöbb egyhuzamban.

máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fejed teljesen lefele nézzen a medence aljára. Ha az túl fent van akkor a láb süllyed.

Lábtempót pedig gyakorolni kell és fontos hogy a mozdulat csipobol indul.


Ajánlom a myswimpro youtube csatornát. Bármit beírsz lesz rá gyakorlat vagy tanács. A kartempóm azon videók alapján tökéletesedett

máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 #7

köszönöm a hasznos tanácsokat.

További jó úszást mindenkinek.

máj. 8. 22:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!