Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyi idő alatt tanultatok...

Mennyi idő alatt tanultatok meg úszni?

Figyelt kérdés
Nem tudok úszni, érdekelne hogy lehet megtanulni. Ez egyfajta ösztönös dolog amire ráérzünk, mint pl. a biciklizés vagy merőben másképp képzeljem el? Mihez hasonlítható? Mennyi idő minimum és maximum megtanulni, ha nem csak pancsolok, hanem ráállok megtanulni?

2022. szept. 4. 07:47
A kérdező szavazást indított:
Azonnal tudtam
Pár perc
1 óra
1 nap
2 nap-1 hét
2 hét-5 hét
2 hónap-6 hónap
1 év-2 év
Több
Évek alatt sem tanultam meg
9 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

A szavazásban mindenki a sajátját írja, nem általánosan az átlagot amit tapasztalt másoknál, aki nem tud úszni is írhat valamilyen kommentet, pl. Mióta próbálkozik, vagy hogy tervez megtanulni stb.

Akinek sok tapasztalata van mert pl. Úszótanár, vagy más okból, leírhatná a tapasztalatát az időre vonatkozóan, és esetleg az úszás megtanulásához vezető utat. Esetleg ajánlható úszóiskola, és hogy mennyibe kerül, mennyi ideig tart.

2022. szept. 4. 07:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyhetes nyaralás alatt tanultam meg. Korábban pár hónapig próbálkozott valami úszásoktató, de nem értett hozzá, neki nem sikerült megtanítania, mondjuk nem is próbálta egy percig sem. Ez mondjuk érdekes némely "testnevelőben", hogy az elején egyszer ledarálja, mit kell csinálni, és magára hagyja az embert, majd hónapokkal később csodálkozik, hogy nem megy.
2022. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként mi az amit ledarált? És hogyan tanultál meg magad pontosan?
2022. szept. 4. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt darálta le az elején, hogy a lábbal körkörös mozgást kell végezni, és valami lábtempót emlegetett. Semmi másra nem emlékszem. (ez a lábbal körkörös mozgás elég érdekes utólag, ilyenről azóta se hallottam, egyik úszásnemnél se) Hogy a karral milyen mozdulatokat kéne csinálni, arról egyáltalán nem emlékszem, hogy bármit is mondott volna. Egyetlen egyszer volt, hogy bejött ő is a medencébe és valamit segíteni próbálgatott, ebből is annyira emlékszem, hogy azzal poénkodott, hogy a lábunkat megfogta, ahogy fent vagyunk a víz színén és úgy csinált, mintha le akarná harapni a lábujjainkat. Akkor is max. 1 percig "foglalkozott" velem.

Családi nyaraláskor egy családtag magyarázta, hogy van valami béka úszás, és mit kell közben a kézzel és a lábbal csinálni, és így tanultam meg végül.

2022. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 after stroke válasza:
100%
Talán fél percbe telt. Domboriban voltunk nyaralni, és apám a csónakból bedobott a vízbe.
2022. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem ez mindenkinél teljesen egyéni. Én pár hete kezdtem el úszás oktatóval, aki nagyon profi. Víziszonyos vagyok, félek a mélytől viszont ez alatt az idő alatt már ott tartok, hogy egész jól tudok gyorslábbal úszni, siklani. Soha de soha nem gondoltam volna hogy mennyire összetett dolog ez, a technika, a légzés, a tartás: minden. Fogalmam sincs, hogy akik csak úgy gyorsan megtanulnak, az milyen úszás, de nekem nem menne és nem ment úgy soha, próbáltak laikusok is tanítani, olyanok is akik tudnak úszni a saját módjukon, de nyilván nem profik és nem is oktatók. Soha nem sikerült úgy megtanulnom, most viszont érzem hogy fejlődöm, van sikerélményem és màr annyira nem félek a víztől. De van olyan is az órán, aki mesélte hogy évek óta tanul és hosszú út ez neki. Az sem mindegy, hogy valaki milyen szinten tud vagy akar, ahova járok ott pl látszik, hogy vannak profik de olyanok is, akik tudnak úszni, de abszolút helytelenül csinálják - mellúszás kidugott fejjel, óriási terhelés a gerincnek stb

Nekem a légzés, ami nehéz és sarkalatos, de legalább azt is javítom így és idővel remelem nagyobb lesz a tüdőkapacitásom

2022. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!