Mikor és hogyan tanultatok meg görkorcsolyázni?
Én gyerekként még nagyon hasítottam vele, utána ez abba maradt, majd mikor gimisként újra elkezdtem, már nem mertem vele menni. Most gondoltam újra megtanulni, de a fékezéstől félek, nem tudok megállni (most a gyors tempóra gondolok, nem a lassító kis pöcökre a sarkon).
21/l
Ovis koromban tanultam meg, ment is, aztán általános felső tagozatosként már kevésbé, (most gimis elsős vagyok,) megállni sose tudtam rendesen, nem megyek görivel sehova, meg gondolom ki is nőttem már egy ideje azt a kis huszonakárhanyas rózsaszín korimat xD.
Ha érdekel a dolog, gyakorolj kerítésen belül, ahol nem tudsz "elszabadulni" és belehajtani valakibe/valamibe. Vannak ilyen pályák, parkok. Sok sikert :)!
3-as! Minek írsz feleslegesen, ha nem rád vonatkozik a kérdés? Menj, és trollkodj máshol!
Többieknek köszönöm a választ! Milyen technikával álltok meg?
27 évesen tanultam meg
hogyan? sok gyakorlással, másoktól tanulással
Én 12 éves koromban álltam rá először még egy műanyag kerekűre. Rengeteget estem és nem volt rajtam vedofelszereles, úgyhogy rengeteg sebet szereztem. Mindenki mondta hogy adjam fel, mert ez nem nekem való, de nem adtam fel és pár hónappal később már szinte tökéletesen forogtam, megálltam irányította a korit és kisebb akadályokat is átugrottam, a féket pedig leszereltem.
Azóta eltelt 8 év, vettem új korit, amiről rögtön leszedtem a féket. Pár év kihagyással is megtanultam a hátrafelé koszorúzást, 360at, egy keréken gurulást és tökéletesen irányítom a korit. Igazából van 10 felé technika amivel még tudok állni, faralni meg T fekezni nem szeretek mert kopik a kerék.
Védőfelszerelést nem veszek fel, mert kb annyi értelme lenne mint másnak a futáshoz.
Jégkorcsolyázni egyébként 10 perc volt megtanulni amikor már egy ideje görkoriztam, de azt nem annyira szeretem, mert általában csak körbe körbe mehetek és mindenki csak lézeng és 25 fölött már elég veszélyes is siklani.
Kérdésre visszatérve, ajánlom neked hogy először valami téren gyakorolj, ahol nagy a hely. Féket szedd le, lehet vele lassulni, de nagy tempónál nem ér sokat, trükköknél meg akadályoz is. Youtubeon van pár tutorial hogyan kell megállni, én még magamtól tanultam, de ha most kezdeném el, biztos videókból tanulnék, vagy ha esetleg ismersz valakit aki gyakorlott, kérd meg hogy segítsen. Az egyensúly is fejleszthető, úgyhogy ha nem megy csak gyakorolj és gyakorolj. Meg fontos hogy ne műanyag kerekű legyen és ne legyen nagyon lekopva se a kereke.
Védőfelszerelést pedig használd, ha nem akarsz megsérülni.
Kb ennyi, jó korizás ;)
szerintem meg kell védőfelszerelés. a térdédnek nem tesz jót ha sokszor ráesel, láttam olyan csajt akinek egyszerű leüléstől eltőrt a csuklója
szóval KELL védőfelszerelés, főleg kezdőnek, aztán később mindenki maga dönti el mit használ és mit nem
örülünk hogy 10 perc alatt megtanultál jégkorizni, nagyszerű ember lehetsz. van még ehhez hasonló, csodálatos képességed?
#8 tudom hogy eltértem a témától, de csak ösztönzésként írtam, hogy onnantól, hogy megtanul gurulni már a jégkori is gyerekjáték lesz...
Csak ha gyorsan szeretne menni, akkor úgyis a görkorit választja majd, mert a jégpályán veszélyes a sok ember között cikáznia.
Mert aki sokat görkorizik, valszeg a jégen a Double push technikával kicsit jobban haladna, mint azok akik csak télen gyakorolgatják a jégkorit.
Kivéve persze akik jéghokiznak,gyorskoriznak vagy jégtáncolnak, de abból viszonylag kevés van a pályán. Görkorisból meg talán kevesebb.
Görkorival pedig a gyalogosoktol lehet tartani, de azért abból jóval kevesebb jut négyzetméterre mint a jégen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!