Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok, szoktatok házilag...

Horgászok, szoktatok házilag kukoricát erjeszteni csalinak, etetéshez?

Figyelt kérdés
Tejsavas vagy vajsavas erjesztést használtok? Kinek milyen recept vált be, mennyit etettek horgászat elején?

2022. júl. 1. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Biztos lehetsz benne, hogy a rendszeresen pontyra, amurra horgászók többsége, ha teheti, "házilag" készíti el az etetésre szánt magvakat, nem kilós kiszerelésekben veszi meg, erősen túlárazva.

A takarmány árak is az egekben vannak, 1600-1800 forintért adnak 10 kilogramm kukoricát, a horgászboltokban meg kilós kiszerelésben 500 forint körül van .

10 kiló száraz kukorica, ha megszívja magát vízzel, lesz 20-25 kilogramm, főzéskor a keményítő egy része cukorrá alakul, de savanyítani nyersen is lehet.

Az erjesztésben sincs semmi ördöngösség, ugyanaz a folyamat, mint a kovászos uborka készítése, a különböző hozzáadott adalékokkal csak a baktériumflóra elszaporodását segítik meg.

Oxigéntől elzárt környezetben a tejsav baktériumok szaporodnak, oxigén jelenlétében a vajsav baktériumok... előbbi a savanyított, utóbbi a büdös változat.

A halak mind a kettőt megeszik, de a környéken lakók, vagy maga a horgász nem biztos, hogy elviselik, a szándékon túl a vajsavas erjesztéshez kell egy megfelelő környezet is (társasház erkélyén nem ajánlott)

2022. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ!
2022. júl. 1. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
4-5 órás peca alkalmával kb.1 liter erjesztett kukorica az alapozó. Úgy vagyok vele, hogy ha erre nem jön ponty, akkor a 3-4 literre se fog. Tavaly tejsavast használtam, de kereső horgászattal nagyobbat fogtam, mint alapozva. Idén élesztőset csináltam, már két hónapja bevetésre vár, kíváncsi vagyok, mennyire jön be.
2022. júl. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd írd meg sikerült-e fogni vele, mennyire jött be. Én sós tejsavasar csináltam itthon, ma is viszem kipróbálni éjszaka, kiváncsi vagyok fogok e vele. Kis csatornán szoktam horgászni, csúzlival etetek
2022. júl. 5. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!