Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az érvetek a behordószerelé...

Mi az érvetek a behordószerelékes horgászat mellett, illetve ellene?

Figyelt kérdés

Módszertani-eredményesség (ráfordított idő stb.) és etikai szempontból.

Például módszertanilag van e értelme vad vízen használni, vagy csak az erősen telepített vizeken érdemes? Etikai szempont szerint nálam ez a kép ugrik be analógiaként : mint amikor egy hurkot raknék ki az erdőbe és azt körbe szórom élelemmel, majd kikötöm egy fához. Ez kérdésfelvetés így megosztó tud lenn tudom. Szeretném tudni hogy a horgásztársaim miként vélekednek a dologról nagy általánosságban. Kérlek benneteket komoly válaszokat írjatok, és azt hogy használjátok e a módszert és milyen gyakorisággal?! Milyen véleményen vagytok a dologról?



#horgász #behordó
2021. szept. 23. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Eredményesség szempontjából megkerdojelezhetetlen a behordas, mivel tökéletes lehetőség a terep felmérésére majd a tökéletes hely kivalasztasa után a szuper pontos etetésre és csali felkinalasra. Pl ha egy méter széles kagylós pad vagy árok van amiben közlekednek a halak nagy távolságra a parttól akkor másként kivitelezhetetlen a pontos horgászat.


Etikailag én azt mondom, hogy a Sporthorgaszatba nekem nem fér bele, mivel kivedhetetlen helyzeti előnyhöz juttat a halakkal szembe.

2021. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Nálamez isolyan mint a halradar. Pont a lényeg veszik el vele. Ez kb már az a szint mintha a tesco halaspultjánál pecáznál az akváriumban.
2021. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy emberöltővel ez előtt annyira gazdagok voltak halban a vadvizek, hogy sokszor szinte csak csalizni kellett. Szinte mindenki úszózott békés halra.

Egy ilyen helyen horgásztam ma. 2,5kg. etetőanyagot dobáltam be gombócokban, csonti csokorral egy kölyökbalint és egy dévért tudtam úsztatva megfogni kb.1 óra alatt!

50 éves haverom mesélte, hogy gyerek korában főtt krumplival, nokedlivel fogták a pontyot a telepített tóból. Ma ha nem szórsz be 3-4 kg etetőanyagot, kicsi az esélye, hogy szebb pontyot fogj.

Elég borúsnak látom a vadvízi halállomány alakulását. A Duna vízállás ingadozásai tragédia volt az idén. Épp hogy le tudtak ívni a halak, már ment is vissza, aztán megint áradt... Olyan kishajó forgalom van a holtágakban, meghülyülnek a halak. A nagy Dunán a szálloda hajók hullámai százával vetik partra az ivadékokat.


És akkor a végletekig finomított módszerek mellé jön a technika.


A radar: annyira pontosak a drágább darabok, hogy szinte a hal szájába dobod a cuccot.

Az etetőhajó, a behordás olyan pontos etetést eredményez, amit bottal, spombbal csak nagyon gyakorlott horgászok tudnak megközelíteni.

Az a baj, hogy fordítva ülünk a lovon. Aki a kockatavat szereti a kiszámíthatóság miatt, az oda fog menni. De a vadvizet nem telepítgetéssel lehet regenerálni, hanem a hajóforgalom korlátozásával, a vízlépcsők szigorú szabályozásával, árterek kialakításával, ha már elvettük a természettől. De már az is egy lépés lenne, ha az öblökből, holtágakból kitiltanák a motorcsónakokat.

2021. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!