Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Valami pontyos etetőanyag...

Valami pontyos etetőanyag receptet házilag? Többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék házilag egy Pellet Feeder kosaras etetőanyagot összedobni. Mostanában nem annyira jönnek be a bolti aromás kaják....arra gondoltam hogy visszatérek a régi Tejsavas erjesztett kukoricához, ami az etetőanyag nagy része lenne. Ez mellé kéne valami hasonló kukoricás vagy ilyesmi úgymond ragasztóanyag mert magában nem lehet a kosárba gyúrni. Várom az ötleteket!Kevés pénzből szeretném :)

2020. jún. 10. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A nyers kukorica sara, liszt nem tapad, de ha megfőzöd teljesen más lesz... a keményítő cukorrá alakul, édes illata, íze lesz, és tapad, sőt ragad.


Mondjuk én ebben az "olcsón jót" dologban nem hiszek, hacsak nem olyan vízen horgászok, ahol rengeteg a hal, és zabálnak, ami nagyon ritkán adatik meg.

Nem vagyok a gyári etetőanyagok mellett sem, mert azok sokszor aránytalanul drágák, de a házilag készített keverékekbe is bele kell tenni a minőséget, és mivel kis tételben vásárolom, úgy nem filléres dolgok, bár még így is kedvezőbb lehet, mint egy gyári kaja.

Pl a Tecoban egy kg darált kekszet megveszel 600 forintból, annyiért nem adnak egy kg kész etetőanyagot, de a keksz az csak egy adalék - édes, és nagyon tapad, 5-10 kg kész etetőhöz elég az 1 kg keksz.

Takarmányboltokban lehet venni különböző takarmány ízesítőket, tejport, magvakat, stb - körül kell nézni, és a kínálatból kiszűrni azokat, amelyek hasznosak lehetnek.

Ott van aztán a klasszikus adalék: a kenyér. szeretik a halak, egy gond van vele, jól is laknak tőle

2020. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!