Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi lehet a vízben?

Mi lehet a vízben?

Figyelt kérdés

Két éve költöztem haza külföldről, így ismét nagy ho-ho vagyok. Ha az idő engedi, minden napom a vízparton indul, csak 8-tól állok csatasorba. Mint tavaly, idén is van egy időszak, amikor minden nap szakítással kezdődik. És mindig ugyanott, az ólom helyén szakad el a szerelék. Eleinte még ráfoghattam arra, hogy nagyon erősen csíptetem rá az ólmot, de most már gumi ütközőkkel rögzítem. Feltolós készséggel horgászom, alulról így néz ki:

Horog, ütköző, ólom, ütköző stb. És mindig az ólom helyén szakad! A vízben átlagban2-8 kg-os pontyok vannak, s noha időnként egy komolyabb amur is befigyel, ez nem lenne ok a szakításra. Amikor a napi első ponty elmegy, utána már nem szakad. Ebből csak arra tudok következtetni, hogy valami van a vízben, ami horgászat után az ólom műanyag betétcsöve és a damil között reked, és gyengíti a zsinórt. De mi?

A tó egyébként a Keleti Főcsatornából kapja a vízutánpótlást.



2019. aug. 11. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, meg horgász sem vagyok, de ez olyan para leírás volt h nem merek még zuhanyozni sem, nemhogy folyóvízbe menni :D
2019. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezt nem értem, mit kötözgettél te össze? Fenekezős?


A pl. 30-as főzsinórra tegyél egy kapcsot, abba rakj egy 20-as előkével horgot. A kapocsba akassz még egy csepp alakú kosarat és csókolom. [link]

Ezen simán tudsz horgot cserélgetni, a kosár nagyon ritkán fog elakadni.

2019. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanítást, kedves 2-es, de remélem, hátralevő életemben már nem lesz rá szükségem. Mindig olyan helyre járok, ahol úszózni lehet. Nem mondom 50 éve én is alig vártam, hogy fenekezhessek, "mint a nagyok", de aztán letettem róla. Fenekezővel akkor fog pontyot az ember, ha a hal étvágyánál van, egy jól beállított feltolóssal meg akkor is, ha csak arra jár. A kíváncsiság ugyanis rendszerint akkor is győz, felhörpöli a csalit, aztán kiköpi. Felhörpöli, kiköpi. A fenekezőn ebből mit sem látsz. Ott akkor tudsz bevágni, ha elindul a csalival. Feltolósnál az első kóstolgatásnál is kiemelkedik az úszó, és már szákolhatsz is.

Tehát, hogy értsd: Horog> ütköző> 1,5g-os ólom> ütköző> 2+1-os önsúlyos úszó> orsó+bot> jómagam.

Amint látod, mindössze 0,5g-ot kell megmozdítani a halnak ahhoz, hogy kiemelkedjen az úszó. A horgot felkötni meg kb 15 mp-es művelet. Nem is azzal van a baj, hanem azzal, hogy hovatovább a tó teljes halállománya az én piercingemmel a szájában tengeti az életét, nekem meg hetente vennem kell egy zacskó 12-es horgot.

2019. aug. 12. 11:39
 4/18 A kérdező kommentje:
*2+1 g-os önsúlyos úszó
2019. aug. 12. 11:41
 5/18 anonim ***** válasza:

Na így már világosabb :)

Te figyelj, nem lehet, hogy a "nagy" ólmodat nézik csalinak? Egyszer kipróbáltam, hogy horog nélkül, csak az ólommal engedtem le, és a sok "kapás" folytatódott. Nem derült ki mi szivatott, otthagytam. De volt, hogy az ólmot viccből leraktam a hosszú szárú horogra, befestettem pirosra körömlakkal, és simán bekapta a sügér, kárász, keszeg.


Próbáld ki azt, hogy sörétólmokból rakod végig, vonalban. Nem kell agyonnyomni. Az utolsó ólomtól hagyj 20 centi szabad damilt.

2019. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miquel papa eddig csak a Felnőtt párkapcsolatok rovatban csemegézhettem a remekbe szabott válaszaid között. Örülök, hogy itt is feltűntél. Feederezni nem szoktál?
2019. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sörétólomból nem rakhatom cégig, hiszen a szereléknek pontosan az a trükkje, hogy a horogtól 3-4 cm-re az a fél g túlsúly lehúzná az úszót, ha nem a fenéken ülne. Tehát úgy kell az eresztéket belőni, hogy a fenéken pihenő ólom addig húzza le az úszót, amíg végül csak a teteje látszik ki. Egyébként úgy én is jártam már (nem ezen a vízen), hogy az ólmot csipkedték, de itt nem arról van szó. Rendesen akad a horog, 10-15 mp-ig meg is van, de az első komolyabb kirohanásnál pattan a zsinór. És minden nap csak az első halnál történik ilyen utána jöhet bármilyen Moby Dick, simán kifárasztjuk egymást.
2019. aug. 12. 15:07
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem, kedves 6-os. Biztosan megvan a feederezésnek is a szépsége, de én jobban szeretem a part menti nádasokat vallatni.
2019. aug. 12. 15:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű a képlet. Be kell melegíteni a cájgot. Elsőnek felteszel egy meggörbölt gombostűt, majd a másodiktól mehet a rendes horog.
2019. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez melyik tó?

Milyen a fenék, nem köves?

A kövezés kikezdheti a zsinórt, vékony zsinórnak akár még a rányomott sörét ólom is okozhat sérülést, ami ellen vékony szilikoncsö lehet megoldás, de a leirásban előadott sorozatos szakadásokra ez sem magyarázat.

Milyen zsinór?

Nem lehet, hogy egyszerűen rossz a minösége?

A vizben lévő ásványi anyagok, és az UV sugárzás roncsolja a damilt, az a nem mindegy milyen mértékben.

Kagyló, kő elvághatja, de az nem szakadás... ha terhelés alatt szakad, akkor vagy anyaghiba, vagy rosszul beállított fék, és szerelési hiba (mert elvileg a csomónál kellene szakadni)

Kövek közé be tud szorulni az ólom?

Folyami kövezéseken megtörténhet, de egy tó általában iszapos, nem kövezett.

2019. aug. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!