Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Milyen sportot tudtok ajánlani...

Milyen sportot tudtok ajánlani amivel viszonylag idősen is kikerülhetek még a legjobbak közé?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez elég gáz, ha már kérdezni kell hogy melyik sportot válasszam amiben igazán jó lehetek, de szerintem megállom a helyem mindegyikben. Régen sportoltam szereztem érmeket minden tök jó volt de abba hagytam. És ezt nagyon bánom, mert most jöttem rá hogy a sport hiányzik az életemből, a versenyek a küzdelmek...


Tehát mi az a sportág ahol viszonylag idősen is ki lehet kerülni pár éven belül a legjobbak közé? Box? Bírkózás? Foci reménytelen szerintem, úszás vagy tájfutás esetleg?


Mellesleg kendoztam. 20F


2010. jún. 28. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem valami keleti harcművészet, van ahol 3 éven belül megtudsz szerezni egy fekete övet. Foci reménytelen, úszás még reménytelenebb, a többit nemtudom, de szerintem a keleti harcművészet jó, azt mindegy mikor kezded el.
2010. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
boxról annyit, hogy van egy srác, ahova én járok és 2 év alatt oda jutott el, hogy világbajnoki selejtezőn vesz részt. Mellesleg az első évben az edzése a nagy semmivel ért fel. És amatőr szinten 34 vagy 36 éves korig lehet versenyszerűen boxolni, profi szinten meg 40 valamennyi. Remélem kedvet csináltam ;)
2010. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az eredményesség nem csak a sportágtól függ, hanem attól is, hogy mennyire gondolod komolyan, és mennyi időt szánnál rá. Egyébként milyen típusú sportágakhoz vonzódsz? Mert olyan ember kevés van ,aki több fajta sportágban is eredményes, olyan meg aki mindegyik fajtában ér el valamit a fehér hollóhoz tudnám hasonlítani... A testalkatodtól is függ, mert egy gorilla testalkatával előnyöd lehet például boxban, de kevés esélyed lenne mondjuk hosszútáv futásban. Persze vannak kivételek. Nem utolsó sorban a mozgás-koordinációdtól is függ mert vannak olyan sportágak mint például a futás (elnézést minden futótól), amihez nem kell olyan mozgás, mint pl. egy kick-boxhoz. Egyébként későn elkezdett sporttal is lehet eredményes az ember. Példaként a kenus Parti Jánost hozom fel, aki 18 évesen kezdett el kenuzni, 1960-ban mégis olimpiai bajnok lett. Úgyhogy innen kiindulva mondhatni semmi sem lehetetlen, de mégegyszer hangsúlyozom: az eredményesség elsősorban attól függ, hogy az adott sportágat mennyire veszed komolyan.
2010. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!