Mi értelme van, ha minden induló érmet kap?
Egy barátom mutatta, hogy a kisgyereke rengeteg érmet szerzett egy sportból. Huh de ügyes, gondoltam, amíg meg nem tudtam, hogy négyes csoportokban indítják őket, és mindenki a csoportból kap érmet; arany, ezüst, és két bronz.
Tehát ha 6 számban indulsz (pl: gyorsúszás 25m, 50m, 100m, hátúszás 25m, 50m, 100m), akkor garantáltan 6 érmet kapsz.
Ennek mi értelme van..?
kisgyereknél? nagyon jó - megérezheti, hogy a küzdés maga a lényeg,nem szegi kedvét, hogy ő nem kapott érmet, más meg igen. Nem a tárgyjutalom, a másik legyőzése, hanem a küzdés maga, ami fejleszti akaraterejét, önbizalmát. Madách örök-érvényű mondását is jobban megérti majd:
"A cél halál, az élet küzdelem,
S az ember célja e küzdés maga."
Szerintem ezt fel lehet fogni jutalomként, amiért küzdenek és energiát fektetnek abba, hogy megpróbálnak egy versenyen eredményt érjenek el. Nem utolsó szempont az is, hogy kisgyerekről van szó, így motiválhatják abban, hogy szerezzen újabb és újabb érmet magának.
Úgy gondolom, hogy ez nem rossz dolog, mert csak kisgyerekekről van szó, akik nagyon tudnak örülni az ilyen elismerésnek.
Köszi a válaszokat!
Én nem tartom jó ötletnek.
Az élet nem arról szól, hogy ha elindulsz egy versenyen, akkor mindenképp érmes leszel.
Nekem anno nagyon meg kellett küzdenem, hogy bronzérmet kapjak, több mint 200 indulóból.
Az egy verseny = egy érem szerintem értéktelen.
Visszakérdezek.
Muszáj az életnek arról szólni, hogy mindenképp te legyél a jobb?
Te legyél a kiválasztott, a kiemelkedő, csak azzal érhetsz el valamit. Ha nem te vagy a legjobb, akkor semmi nem jár. Pont ez az amitől az emberek céltalan, befásult gépek lesznek.
Miért kell egyáltalán egy versenyt versenyként felfogni? Miért ne lehetne a részvétel maga az élmény? Persze becsülendő ha valaki kiemelkedő, jobb mint a többi. De miért ne lenne becsülendő az aki szintén végig csinálja azt amit a másik?
Én pont ezért szeretem a teljesítmény túrákat.
Alapvetően nem versenyek, persze van szintidő. De valójában leginkább magaddal tudsz versenyezni, hogy mindig jobb, gyorsabb legyél, vagy éppen csak erősebb, kisebb fizikai kihívást jelentsen a túra maga. Mindamellett mehetsz lassan is, meg is állhatsz, kiélvezheted a természet szépségét, az utat magát. És a végén még egy "emléket" is kapsz, hogy végig csináltad.
Akár gyerekként, akár felnőttként szerintem pont ezt kellene megtanítani mindenkinek, hogy az életben akkor is érhetsz el sikereket, ha nem te vagy a legjobb. A lényeg, hogy magad győzd le, és a magad lehetőségeihez képest teljesíts minél jobban. Hiszen az emberek 90%-a nem kiemelkedő, nem élsportoló, nem zseni. De ettől még boldogak lesznek, ha sikert érhetnek el az életben, akkor is ha az csak egy "jelentéktelen érem".
Na meg eléggé proli mentalitás, amikor valaki folyton a "bezzeg nekem" szöveggel jön és kisgyerekektől irigyli a dolgokat.
6-os: senki nem irigyli a gyerekektől az érmeket, ne magyarázd bele a saját prekoncepcióidat.
A "mindenki érmet kap" -al pont arra szoktatják rá a gyerekeket, hoy edzés és gyakorlás nélkül is dobogósok lesznek; ami az életben nem így van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!