Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » "Káros" bikini fitness modell...

"Káros" bikini fitness modell versenyezni? Nem teszi tönkre a szervezetet?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Januárban kezdtem el járni kondiba személyi edzőhöz. Rengetegszer mondta, hogy milyen jó a genetikám stb-stb és h nekem versenyeznem kéne. Igazából tetszene a dolog, viszont a vízhajtás meg a sok hét drasztikus kajálás necces dolog az egészségre nézve. Valakinek valami tapasztalat?

2018. márc. 4. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok bikini modell, de a versenysport minden esetben károsak valamennyire. Ha valaki 100 kg + izmos állat, az ugyan úgy káros az izuletekre például, mintha zsírosan lenne akkora. Meg az extrémen alacsony testzsír is ugyanúgy káros mint a kövérség. De minden káros ha tulzásba viszik. Persze kipróbálhatod, aztán majd meglátod hogy meddig érdemes elmenned.

23f

2018. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Augusztusban vagy szeptemberben lenne az első megmérettetésem. Még nem tudom, hogy belevágjak e. Főleg az ízületeimet féltem. Próbálok még utána járni a dolgoknak, infót és tapasztalatot gyűjtök.
2018. márc. 4. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még azt tenném hozzá, hogy ha csak nem megélhetési szinten tudnád csinálni, akkor én nem vágnék bele mert max kb elismerést nyerhetsz vele. Azt meg kapnál díjak nélkül is ha jó az alakod és nem is kell hozzá gebe verseny szint.
2018. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van egészségügyi "kockázata", de gondolj bele, hogy mindennek van. Ha nem csinálsz semmit, annak is! Ha egy átlagos munkahelyed van, ahová bejársz, de nem okoz komolyabb érzelmi hullámvasutazást, akkor 5-10 év alatt sokkal többet árthatsz vele, mint a versenysporttal. Az embernek megmérettetésre, adrenalinra, endorfinra, küzdelemre, kitartásra és szenvedélyre van szüksége. Ha a jellemed olyan, akkor a sport ezt meg tudja neked adni. Nagyon sokat nyerhetsz vele. nem véletlen, hogy az élsportolók 10 év karrier után is tele vannak energiával, életerővel, pozitív energiával, lendülettel, míg egy átlagos alkalmazott úgy néz ki, mint egy zombi.
2018. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit szeretnék hozzátenni, hogy viszgáld meg, hogy mi van benned. Akarod-e igazán? Vagy "még" nem tudod, hogy akarod-e igazán, csak kipróbálnád? Mert ha kíváncsi vagy, akkor próbáld ki. Aztán pedig majd eldöntöd, hogy szeretnéd-e folytatni. Ha pedig igazán akarod, akkor gondolom tiszta, hogy egyetlen választásod van. Sok embernek azért van romokban az élete, mert nem tudta feldolgozni, hogy fiatalon kihagyott egy olyan lehetőséget, amivel már soha többé nem élhet. Ők szoktak éjjelente felriadni, forgolódni, úgy 30 évvel később is. Én például nem szeretnék olyan életet. Szóval a legjobb az lehet, ha mélyebben elmerülsz saját magadban (önismeret), beszélsz minél több emberrel és hozol egy döntést.
2018. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na még mindig én! De csak, mert tudom, hogy ez egy komoly döntés és mindenki egyszer 19 éves. Nagyon fontos az is, hogy kit kérdezel meg. A vélemény a legolcsóbb dolog, mindenkinek van belőle. Ha hiteles infót akarsz, akkor beszélj nálad, 3,4,5,10 évvel idősebb bikini fitness modellekkel. Ők el fogják tudni mondani, hogy hogyan élték meg, elmondják a jó és rossz oldalát, az egészségügyi kockázatokat, a lemondásokat, az áldozatokat, az emberfeletti örömöket. Ha egy újságírót, vagy egy osztálytársat, családtagot kérdezel meg, nem biztos, hogy hasznos dolgokat fog neked átadni. Lehet, hogy szeretetből, vagy féltésből, de kb egy tucat akadályt, félelmet, kételyt fognak benned elültetni, hiszen nekik nincs tapasztalatuk a területen.
2018. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot <3

Még nagyon-nagyon-nagyon alaposan át fogom gondolni a dolgot. Anyukám nagyon ellenzi, mert szerinte tisztességtelen dolog... Majd meglátom, mi legyen. A kondizást mindenesetre folytatom és igyekszem kihozni magamból a maximumot.

2018. márc. 5. 15:01
 8/9 BlodDrunk ***** válasza:
55%

Versenyszinten a jó kajálás diéta és vízhajtás édeskevés.

Bikiniben is tele van mindenki mint a délibusz.

2018. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első 2 vagyok. Egyébként egyáltalán nem tisztességtelen dolog. Gondolom anyukád csak annyit fog fel az egészből hogy "a lányom bikiniben mutogatja magát" pedig azért ez nem csak ennyiről szól. Ahhoz hogy ott megálld a helyed, nagyon sok munkát kell belefektetned és áldozatokat hozni minden egyes nap. Ez elismerésre méltó dolog. Ha neked ez a vágyad csináld, de jól gondold át, figyelembe véve az egészségügyi kockázatokat.
2018. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!