Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mehetek még versenyre lovaglás...

Mehetek még versenyre lovaglásból? (több lent)

Figyelt kérdés
12 éves vagyok lány. kb egy fél éve lovagolok, de csak havonta egyszer. A múltkor először voltam nyeregben (6 edzés után tettek nyeregbe). Szerintetek még lehet belőlem versenyző??? ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉREK :)

2017. jún. 27. 20:22
 1/3 anonim válasza:
Szia! Ne sértésként, de ez egy nagyon hülye kérdés. A havi egy lovaglás, na az semmi. Havonta való edzéssel nem...
2017. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Havonta egyszeri edzéssel fél év alatt, még bőven futószáron kellene tartanod, nemhogy verseny. Esetleges ha ki akarod próbálni magad ilyen szituációban, a futószáras versenyek is ott vannak. A lovas ülését pontozzák lépésben és ügetésben, ha jól tudom különféle gyakorlatokkal vegyítve, pl tedd ki oldalra a kezed vagy csípőre, ügetés 3 fajtája, fokozás...

Én is 12 éves vagyok, 2 éve lovagolok heti 1× vagy 2×, edzőtáborokba járok, illetve előtte egy kis alapot azért már tudtam, de akkor csak kéthavonta jártam 2 évig.

Az edzőm azt mondta, a következő órámon kezdek ugrani *-* előtte cavaletti is volt meg ilyenek.

Tehát, szerintem ha valami őstehetség vagy és nagyon gyorsan haladsz, 6 edzés alatt lehetetlen egy olyan biztos tudás elsajátítása, ami versenyre elég lenne, akkor is ha csak házi/lovardán belüli.

2017. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Illetve, arra a kérdésre válaszolva hogy lehet-e belőled versenyző...kicsit több edzéssel, gyakorlással, idővel, akarattal, kitartással biztosan.

Ha esetleg a szüleid nem engedhetik meg maguknak, hogy többet járj lovagolni, a zsebpénzeből kifizetetnéd a plusz edzéseket magadnak, illetve kérhetnél pl szülinapodra pénzt, és azt is költheted erre. Sokkal hasznosabb és több élményt, illetve tudást szerzel, mintha pl ruhákra vagy telefonra vernéd el, vagy bármi másra.

Illetve ha nem a pénz miatt nem engednek többször edzeni, ez akkor is jó lehet, hiszen ezzel bizonyítod nekik, hogy te feltétlen akarod ezt, ez a te sportod.

Esetleg végezhetnél gyakorlatokat otthon, a netről nézve, amik erősítik a lovaglóizmod, ezzel jóval stabilabb lehet az ülésed, de a legjobb, ha lovon gyakorolsz persze.

De a kulcsszó a kitartás. Hajrá;)

2017. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!