Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a különbség a vívás mega...

Mi a különbség a vívás mega párbajtőr között?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Válaszokat előre is köszönöm!

2016. szept. 19. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
25%

nem vagyok szakértő csak laikus szemmel ami feltűnt.

más a kard.

a vívásban hagyományos kard van és érvényes a vágás is nem csak a szúrás.

a párbajtőrben speciális kard van,olyan a markolata mint a pisztolynak és ahogy észrevettem csak döfnek,nem vágnak és talán rövidebb is a penge hossz.


én is kérdeznék hátha ír egy szakértő.

miért csak előre és hátra mozognak?

úgy tudom régen egy körben vívtak,az volt a neve mesterkör.

2016. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

A kérdés analóg a "mi a különbség a bogár és a katica között?" kérdéssel.


Három fegyvernem van, kard, tőr, és párbajtőr.



Kardvívás:


A találatok adása vágással és szúrással egyaránt történhet, ezért ennek a fegyvernemnek a legnagyobb a variálhatósága, cselekménysora, ebből adódóan szellemisége. Dinamikus volta miatt a kívülálló számára talán a leglátványosabb. A találati felület deréktól felfelé érvényes; ez alatt mélyvágásnak minősül, amit a gép nem jelez. Az elmúlt néhány évben került bevezetésre a kibontakozó félben lévő női ága.


Tőrvívás


Az előző konvenció itt is érvényes; találati felület csak a törzs, amelyet csak szúrással lehet eltalálni. A fej és a karok érvénytelenek, ezt fehér lámpa jelzi, de ez a konvenciót nem szünteti meg; mindenképpen el kell dönteni, ki támadott. Ha a támadó szúrt érvénytelent, nincs találat, ha nem, akkor a védekező fél kapta a tust.


Párbajtőrvívás


Nem konvencionális fegyver; nem számít, melyik fél a támadó, amelyik előbb talál, az adta a tust. A lehető legegyszerűbb fegyvernem, a legtöbben ezt választják. Az esélyek kiszámíthatatlansága a fegyver jellegéből adódóan itt a legnagyobb. Csak szúrni lehet, az egész test érvényes. Ha mindkét fél talál, kettős találatnak minősül.

2016. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!