Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy működik a pontrendszer, a labdarúgásban? Az EB-re gondolok jelen esetben.

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam, hogy megszeretem a focit, de a magyar válogatott, olyan játékokat hozott, amióta megjelent az EB-n, hogy rendesen fenntartotta benne az érdeklődést, és a feszültséget egyaránt, miközben szórakoztatott. Ez régen teljesen hidegen hagyott.

A szabályok sem teljesen tiszták, ebben is vannak hiányosságaim, A faltokat, büntetőket értem. A sárga lap figyelmeztetés, a piros kiállítás. Viszont ami új, bár lehet, hogy félrehallottam, hogy, ha valaki sárgát kap, az nem indulhat a következő meccsen? Vagy ezt félreértettem? A csoport és pontrendszert, sem nagyon értem. Azt tudom, hogy nyilván el kell szeparálni egymástól ennyi csapatot, akik egymással küzdenek, és a csoportjuk szintén hasonló helyzeteket teremt, hogy előrejusson. Evidens.

Például jelenleg 5 pontunk van, a nagyobbaknak 6-7 is. Szóval, én az elosztást nem értem. Mi alapján számoljuk ki, a pontszámokat? Szerzett/kapott gól alapján?

Miért a belgákat kapjuk legközelebb, és nem a (csak mondok valamit) Svájcot.

Az elején sorsolásra megy a csoportok összeállítása igaz? Remélem, jól tudom, utána gondolom a szerzett pontok alapján, mert ez mutatja a helyezésünket. (?)

Ne már kezdek kínaiul beszélgetni magammal és ez nem jó. :D


Örülnék magyarázatoknak, esetleges online felületekről vizuális vagy írott verziókban egyaránt. Szeretném megtanulni minden velejáróját. :) Ha újságcikkeket linkelnétek, vagy blogokat, akkor azt légyszí privátban, mert a gyakori nekem sok linket letiltott, mondva, hogy ne reklámozzunk más oldalakat itt.


Köszi előre is! :)



2016. jún. 23. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

"Viszont ami új, bár lehet, hogy félrehallottam, hogy, ha valaki sárgát kap, az nem indulhat a következő meccsen?"


Ezt a különböző bajnokságokban, tornákon előre meghatározzák, hogy két vagy három sárga lap után jár eltiltás. Tehát ha valaki ennyi sárga lapot összegyűjt különböző mérkőzéseken, a második utáni találkozón nem léphet pályára. Utána törlődnek a lapjai, azaz megint beszedhet annyit, mielőtt ismételten eltiltanák.


"Mi alapján számoljuk ki, a pontszámokat? Szerzett/kapott gól alapján?"


Győzelem = 3 pont, döntetlen = 1 pont, vereség = 0 pont.


"Miért a belgákat kapjuk legközelebb, és nem a (csak mondok valamit) Svájcot."


Azért, mert megnyertük az F csoportot, és előre tudni lehetett, hogy az F csoport győztese az E csoport másodikjával fog meccselni. Mivel a belgák lettek azok, azért ők az ellenfél.


"Az elején sorsolásra megy a csoportok összeállítása igaz?"


Igen, de vannak "kalapok", azaz erősorrend alapján válogatnak össze halmazokat, és mindegyikből húznak egyet-egyet a csoportokba. Így nem alakulhatnak ki szélsőségesen erősek (pl. német, olasz, francia, spanyol) és szélsőségesen gyengék (pl. izlandi, északír, albán, török) csoportok. Ez a selejtezőkben is így van. Persze minden kalapnak van eleje és vége, így azért létrejöhetnek "halálcsoportok", meg kevésbé durvák is maguktól.

2016. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!