Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Futóversenyen mit jelent a...

Futóversenyen mit jelent a szintidő? Mi történik, ha én csak lassabban tudom lefutni az adott távot?

Figyelt kérdés
Életem első 5 km-es versenyére készülök, a Coca Cola testébresztő futáson, nekem az 5 km kb. 42-43 perc alatt van meg, a szintidőre pedig azt írják, hogy 40 perc. Mi lesz, ha túl lassú leszek? Így nem is indulhatok?

2014. ápr. 14. 14:27
 1/7 ShapeShifter ***** válasza:
14%

Gondolom az átlagos időt értik rajta. Mi lesz, ha több idő alatt futod le? Semmi. Ettől még indulhatsz rajta.

Megjegyzem 5 km 42 perc elég gyenge idő.

2014. ápr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fGhw39-84th ***** válasza:
92%

Nem átlagos idő. A szintidő azt jelenti, hogy adott időb belül el kell érni a végére. Többnyire valamilyen kísérettel haladnak a tömeg után a megfelelő sebességgel, és összeszedik a lemaradókat vagy megkérik, hogy a táv hátralévő részében fussanak a járdán, mert megszűnik az úttesten a biztosítás. Előfordulhat, hogy a szintidőn túl érkezők nem kapnak díjazást. De azok nagyon köcsög rendezvények (pl. kinizsi 1oo, mátrabérc).



http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__versenyek-olimpi..

2014. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló jól írja.


A versenyig pedig még nagyon sok idő van, fejlődsz is addig. És hidd el, versenyen a legtöbben jobb időt szoktak futni, mint edzésen. Ott lesz a hangulat, a többi ember, adrenalin, és valóban nem veszik véresen komolyan a szintidőt rövidebb távokon.

2014. ápr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem hogy hogy állsz a felkészüléssel?


Én is gondolkozok a nevezésen és csak kiváncsi vagyok:)

2014. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jól haladok, mostanában már jobb időket futok, az Első 5 km-em nevezetű edzésterv alapján készülök. Januárban már többször futottam 5 km-t, remélem most is gond nélkül, megállás nélkül megy majd. Persze azért nagyon izgulok! És Te? Hogy haladsz?
2014. máj. 2. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 2 hónapja kezdtem futni, hasonló edzéstervvel. 5-6 kilométereket futok heti 3-szor. Igazából inkább az idő gondolkodtat el. Általánosságban 6 perc felett futok egy kilométert, eddig egyszer sikerült 30 percen belül futni az 5 kmt, ezért gondolkozok még a versenyen. Bár azt mondják ott gyorsabb az ember :)
2014. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
91%

1. válaszoló, már nem azért de ha pl egy kezdő futóról van szó (bár a kérdezőről nem derült ki, de tételezzük fel), akkor távolról sem gyenge az a 40-42 perc 5km-en...valahol el kell kezdeni..jó, hogy nem már majd egyből 15 perc alatt fogja lefutni az 5k-t. -.-"



*már elég off a dolog a dátum alapján, de ezt gondoltam itt hagyom, hátha valaki még ráakad*

2017. jún. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!