Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » (F1) Most én kérdezem meg!...

(F1) Most én kérdezem meg! Hétvégre mit tippeltek vagy mit vártok kik indolnak első 3 helyről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még szabad edzés se volt de így látatlanba így talán kicsit merészebbeket mondanak az emberek,meg izgalmasabb, hogy vajon jól tippeltél e :D

2012. nov. 12. 20:16
 1/10 A kérdező kommentje:

Majd 3-4. hozzászólás után mondok én is egyet.

itt a pálya vonalvezetése:

[link]

2012. nov. 12. 20:22
 2/10 anonim válasza:

A Red Bull és a McLaren sokat tesztelt a fiatalokkal, ráadásul az RB flexibilis orrkúpja még jobban kiforrhatta magát. Viszont a Ferrari sem tétlenkedett, Spanyolországban új hátsó szárnyat, padlólemezt és kisebb fejlesztéseket teszteltek, kifejezetten az időmérős javulás érdekében.


Sok idétlen kanyargós rész van, amik a Red Bullnak kedveznek, de a pálya többi részén ledolgozhatja a lemaradását a McLaren. A Ferrari szerintem az új elemek ellenére is csak a második vagy harmadik sorba érhet oda Fernandóval.


Ezekből kifolyólag, én egy Hamilton, Vettel, Webber első hármat tippelnék, de így elég nehéz megtippelni, úgy, hogy itt még sosem jártak.


(A Lotus nem hinném, hogy labdába rúghat az időmérőn..)

2012. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem tudom mennyire reális de játékba én végigmentem a pályán f1 2012-be és ott elég széles meg kanyargósnak tűnik de elég hosszan el vannak nyújtva a kanyarok, tehát elég gyorsnak tűnik kb a 3. szektor ami olyan kanyargósabb féle, ja és a Lotusnak van telemetrijája, bár nem egy verseny szituációba de ők tesztelték le a 2011es autóval a pályát :D

Amúgy multkor néztem kiállásnál az RB orrát a mitől olyan flexibilis és mi célt szolgál ? ugyan az mint eddig a szárnyvégek hogy lehajlottak nagy sebességnél csak most az orrkúp ?

2012. nov. 13. 12:37
 4/10 anonim válasza:

Annyira nem jelentős az amit a Lotus megtudott a pályáról. A pályakép viszont reális lehet, mivel a pályák szinte fűszálra azonosak az eredeti helyszínekkel.


Az RB megoldása meg.. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van az orrkúpon egy flexi réteg, ami beborítja az egészet. Ahogy gyorsul az autó, úgy egyre nagyobb nyomás nehezedik rá, és "legyűrődik", ami már önmagában ad egy kis pluszt, majd, mivel ehhez csatlakozik az első szárny konzolja, így maga a szárny plusz terhelést kap, lejjebb hajlik, és így még hatékonyabbá válik, ami az eszméletlen stabilitásban mutatkozik meg.

2012. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
erre gondoltam én is mint tavaly a szárny "konyult" le csak most egy szinttel feljebb és gondolom a szárnyon képződő leszorítóerő húzza le az orrát és ezáltal a szárny még több elszorító erőt képez, ezért lassú a RB az egyenesbe és gyors a kanyarba
2012. nov. 13. 15:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Vettel-Hamilton csata időmérőn, futamon sima Vettel győzelem, mert Hamilton kiesik előle a nagyon profi McLarennel, mert az autó már olyan megbízható, hogy véletlenül sem jöhet közbe egy kis hiba sem (futamok óta mindig van valami ezzel a sz@r ''autóval'', pedig Hamilton nagyon oda tette magát ebben az évben...)
2012. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
# 6 -os válaszoló véleményén vagyok. Az első 3 Vettel, Webber, Hamilton a kérdés a sorrend, de 90%, hogy Webber a 3. lesz. Időmérőn a többi autó számára befoghatatlan a RedBull. Ez még nem is lenne baj, de a pálya sajnos a tipikus Tilke f.s kategória (Korea, India, Abu-Dzabi), ami egy rohadt unalmas Vettel győzelmet vetít előre. Egyébként hatalmas mázlink volt verseny szempontjából, hogy Vettel-t Abu-Dzabiban a boxból indult, mert szerintem nagyon lazán megnyerte volna... De kétszer egymásután ez nem valószínű, hogy bekövetkezik, úgyhogy én egy dögunalmas futamra számítok. Röviden: Vettel Pole, 2. kör: Vettel 3 mp előny, 10. kör: Vettel 20 mp előny, Kerékcsere: a Redbull az élről leköveti a többi csapatot, ahogy szokták, főleg a Ferrari-t. Vettel győzelem. Az első helyért semmi előzés, max hátrébb. Én így képzelem el, látva a pálya vonalvezetését.
2012. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én szerintem egy Hamilton, Vettel, Raikönen, de Massa és Alonso is elől fog végezni nem annyira redbull pályának tűnik nekem, elég széles és ami úgy igazán kanyaros rész ami a redbullnak fekszik az csak a 3. szektor
2012. nov. 14. 21:56
 9/10 anonim ***** válasza:

A 2 hosszú egyenes miatt valóban nem tűnik Redbull pályának, de szerintem meg tudják találni hozzá a helyes beállítást.


Én mindenképpen elölre várom őket.

2012. nov. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A két hosszú egyenes semmit nem jelent. Koreában is van 2, Abu-Dzabiban is, Indiában is, mégis óriási volt a RedBull fölény. Ez a pálya vonalvezetését tekintve pedig inkább azokhoz hasonlít. Aki, a kanyargós részeken gyorsabb, az a nyerő... Ezért lenne jó több olyan pálya, mint Monza, mert az eltérő karakterisztika miatt nem mindig egy csapat dominálna. Viszont ezek az új tervezésű pályák egytől-egyig a RedBull-nak kedveznek. Én következésképp RedBull fölényre számítok, nem is kicsire...
2012. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!