Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Önvédelem céljából melyiket...

Önvédelem céljából melyiket kezdjem el: ökölvívás vagy kick-box?

Figyelt kérdés
Nekem ez csak második sportág lenne, úgymond kiegészítő sport. Heti 6-8 -szor kajakozok, ez jönne még rá heti egyszer. Csak arról van szó, hogy hamarosan olyan közegbe kerülök, ahol elképzelhető, hogy belém kötnek és ha nincs más választás akkor meg kell védenem magam. Heti egy edzés több, mint a semmi, szerintem ott is el lehet sajátítani a helyes ütés technikáját stb. Erő-állóképesség, robbanékonyság meg persze már adott. Köszönöm a segítségeteket!

2012. okt. 25. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

akkor az ökölvívást.

mondjuk ha letöltendőt kaptál,és be kell vonulnod,akkor inkább hanyagold a kajakot,és menj napi két ökölvívó edzésre,hogy felkészült legyél addigra.

fiatalkorúaknál minden nap bunyózni kell.

2012. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezek mind szétzúzom az agyad dolgok nem önvédelmi technikák ha tényleg önvédelmet akarsz tanulni akkor menj aikidozni
2012. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nincs felesleges 10 évem, hogy tökéletesen elsajátítsak egy elvont japán önvédelmi rendszert. De kedvem sincs hozzá. A boxolás némileg hozzájárulhat a kajakozáshoz, mert ugrálókötelezünk, magas pulzusszámon dolgozunk. A másik meg, én edzeni szeretnék lemenni, nem pedig imádkozni és tiszteletet adni a japán jézusnak. Amúgy miért nem a kick-box? :)
2012. okt. 26. 01:11
 4/8 anonim ***** válasza:

mert mint írtad neked gyorsabb megoldás kell.

agresszív közegben nem rugdosni kell elsősorban,főleg nem csak derék fölé,hanem közelről ökölharcolni,vagyis bokszolni.

azonkívül védekezésileg is az egyik legjobb a boksz,nehezebben leszel eltalálható ütőtávon belülről.

plusz cipőben van az edzés,nem mezítlábas-külön meg kell szokni,eleinte leszakad a talpad stb procedúra.

a stabilitás miatt fontos a cipő.

egyszóval gyorsabb fejlődés várható,minta a figyelmedet még a lábmunka gyakorlására is fecsérelnéd.

főleg ha csak heti 1 edzés áll rendelkezésedre.

2012. okt. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

... önvédelemre barátom egyik sem jó.

Ezek játékok, éppen a boxolók tudnak ütni (kesztyűben!) de közük sincs az erőszakhoz, hatalmas hiba és nagyon csúnya dolgokhoz vezet amikor valaki önvédelmi képességek birtokában érzi magát, holott csak ringbunyóhoz ért (akkor a box, mert a kickboxoló nem fog ehhez sem érteni) vagy kravmagázott, áh.. ezekből több gond lesz idővel mint haszon.


Lehetőleg hiteles harcművész edzőt kell keresni. Nem egyszerű, ez tény, ha nincs akkor nyilván marad a box és a futás. De egyébként nem értem miért olyan rohadt nehéz az alkalmazkodó, lágy szellemiség megtanulása. Nem kell minden csatát megvívni, nem az győz aki keménykedik, hanem aki túlél - és a túléléshez a halál előfordulását kell csökkenteni, pl. nem harcolok..

Igazából társadalmilag, már gyerekkorunk óta ragad ránk a beteges, bizonygató, (sportos) versengő magatartás, ezért nem tud nagyon sok magyar hatékonyan fellépni. Mert fellép és leszúrják..

2012. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván van igazság abban, amit írtál. Én se keménykedni szeretnék, pontosan tudom, hogy a késnek senki nem áll ellen. És egyet értek veled abban, hogy heti 1 boxedzéstől nem gondolhatja azt senki, hogy meg tudja magát védeni. Sajnos rosszakat hallottam ezekről a Japán harcművészetekről, kicsit olyan, mintha inkább időt tölteni mennének le az edzőterembe. Hétfőn elmegyek egy ökölvívó edzésre, már megbeszéltem az edzővel, majd meglátom, hogy mennyire tetszik. Te mit ajánlassz akkor nekem?
2012. okt. 26. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Olyan harcművészetet (mindegy hogy Japán-e, én kínai eredetűt gyakorlom, bár a késharc oktatóm meg fülöp szigeteki Kaliban jártas (instruktor) meg Orosz Kombat Samboban - ő sokat járkált..)


Számomra egy boksz edzés is csak időtöltés lenne, ez nem negatív dolog vagy lenézés. Igen, sokkal jobban járhatsz egy ökölvívó edzéssel mint egy sz.arul oktatott kamu harcművészettel, ezt szerintem komoly és hozzáértő ember nem tagadhatja! Csak sajnos egy ökölvívó egy ütést kap alkarra, és utána már nagyon nehéz bármit csinálni, egy boxolónak ha már nem ért elvezetésekhez, az elmozgás is igen szűk, korlátozott akkor legyen feledzve az alkarja! Hát ezt ajánlom neked.

Hogy ha le akarnak fogni akkor mit tegyél, vagy ha megsérül az öklöd (mert hogy nagyon sérülékeny) akkor mi lesz, az jó kérdés. Én ezért Wudangozom, de hát tudom hogy 10 millió ember él az országban, sokkal több felkapott edzés van mint hasznos..


Hát azért sok sikert kívánok, és az alkar keményítés mellett még lehet itt írtam, az edzőnek szólj hogy miért tanulsz! Nem csak szórakozásból, nem verseny miatt hanem mert meg kell tudnod magad védeni, amennyire lehetőséged lesz- szerintem ezután egészen komolyan fog foglalkozni veled.

2012. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ökölvívás a jobb...
2012. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!