Kína 5 aranyat nyert 1988-ban, ma már 40-50-nél tartanak. Vajon India is elindul ezen az úton?
Szerintem India távol áll még ettől. Sokkal alapvetőbb dolgokat kell még orvosolniuk, és csak utána jöhet olyan szintű válogatás, amilyen Kínában, vagy akár Dél-Koreában van. Utóbbi is nagyon feljövőben van és szerintem egy ideig még fejlődni fog. Indiában hiányzik az a középréteg, ami meg van Kínában, a gazdag réteg elég szűk és óriási a szakadék, a nagyon szegény rétegből meg hihetetlen mázli kell, hogy valakiből sportoló legyen.
Azért más ez, mint Etiópiában, Kenyában vagy a többi hasonló országban, mert ott vannak szponzorok, akik felkarolják a tehetségeket, mert bizonyos rasszoknak élből előnyük van (szvsz). Indiának nincs ilyen sportja.
Ezentúl egész más gondolkodású emberek az indiaik (nem is lehet ilyet mondani, Indiában nagyon sokféle gondolkozásmód van), mint Kínában. Ezt nem sértésből írom, de a kínaiak sokkal inkább alkalmasak ilyen fajta terhelésre. Ráadásul a kasztrendszer is megnehezíti a dolgokat.
Szerintem legalábbis az India robbanás még várat magára úgy 4-5 olimpiát, ha lesz egyáltalán.
nem az a baj, hogy hosszú, hanem az, hogy ostobaság...
igen, el.
Dél-Koreában demokrácia van, viszont ugye észak a legvaskalaposabb komcsi rendszer. Pl. dél most az olimpián megverte északot pingpongban a döntőben, és ki lett mondva, hogy munkatáborba fogják ezért küldeni az északiakat otthon.
A dopping egy dolog, a pekingi olimpián a tornászlányok mind 12-13 évesek voltak és nem is versenyezhettek volna, de meghamisították a születési anyakönyvi kivonatot... szánalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!