Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mihez kezdünk az magyar...

Brain Storming kérdése:

Mihez kezdünk az magyar olimpiai győzelmeink felett érzett nemzeti dicsőségünkkel?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Aki felteszi ezt a kérdést, az nem is érti. Nem kell mindenben a nagy dolgokat a "pénzt" keresni. Ez egy nagyszerű dolog, ami elfeledteti egy időre a gondokat-bajokat, másrészt sokan emiatt kezdenek el sportolni.
2012. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Te meg sztem nem értetted a kérdést...


A tömegsportnak tuti nem használ, ha olyanokat néznek a TV-ben, akik eleve négy évig semmi mást nem csináltak, minthogy többségükben anyagi támogatás mellett készülnek a versenyekre és építgetik a sportkarrierjüket. Az általános iskola alsó tagozatában talán még lelkesítőleg hathat az ilyesmi, de az a korosztály magától is eléggé aktív. Én semmiképpen sem támogatom azt, h kisgyerekekkel műveljék azt, amit a fiatal olimpikonokkal a felkészülési időszakban. Ez a fajta élsport már amúgy sem sport, a maga klasszikus és egészséges életmódot jelentő értelmében... Különösen, amikor azt lehet hallani, h huszonéves emberekről mondanak olyasmiket, h "kiégtek"...


Dicsőség ez persze, maguknak a sportolóknak, de hogy a nemzetnek??? Én biztosan nem érzem többnek magam attól, hogy vki, aki hivatásszerűen sportol, az eredményt ért el, és történetesen egy nemzet tagjai vagyunk...


Azt sem tartom valami ragyogó dolognak, hogy vki az olimpiai közvetítések folyományaként kezdene el sportolni... merthogy ez tipikusan a szalmaláng-lelkesedés kategória. Eléggé távol van az a sporttól, akit már csak a sportversenyek egyik legrangosabbja képes motiválni...

2012. aug. 11. 01:42
 3/9 anonim ***** válasza:

"Dicsőség ez persze, maguknak a sportolóknak, de hogy a nemzetnek??? Én biztosan nem érzem többnek magam attól, hogy vki, aki hivatásszerűen sportol, az eredményt ért el, és történetesen egy nemzet tagjai vagyunk..."


Ez a te bajod. Egyébként ha a te olvasatodban is, de megválaszoltad a kérdésedet, akkor miért tetted fel?

2012. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Konkrét haszna ennek nincs, inkább örömet jelent sokunknak, lesz mire emlékeznünk. Ritka alkalmak egyike, amikor lehet örülni mások sikerének, mert az egy egész nemzetnek szól, aki egy emberként tud eufórikus állapotba kerülni. Szerintem ez minden pénzt megér.
2012. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Egyébként ha a te olvasatodban is, de megválaszoltad a kérdésedet, akkor miért tetted fel?"


Csodálkoznál, ha erre azt válaszolnám, h mert szeretném megérteni ennek a nemzetdicsőségnek az okát?

2012. aug. 12. 02:57
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ritka alkalmak egyike, amikor lehet örülni mások sikerének, mert az egy egész nemzetnek szól, aki egy emberként tud eufórikus állapotba kerülni. Szerintem ez minden pénzt megér."


Ha a mások sikerének az öröme a lényeg, akkor mi magyarok miért vagyunk annyira baromira arany-központúak? Néha azt látom és hallom, h szerencsétlen sportolók szinte szégyellik magukat, amikor nem aranyat nyernek, hanem "CSAK" ezüstöt v bronzot. A média pedig szinte meg sem emlékezik azokról, akik nem értek el dobogós helyezést, holott az olimpia lényege egy sportoló számára sztem a válogatottba való bekerülés, hiszen elsősorban azzal koronázza meg az az előtti négy év teljesítményét, az az igazi elismerés. Nem véletlen, h az olimpiákon olyan eredményekkel is lehet nyerni, ami elmarad az évenkénti világbajnokságokétól.


Persze lehet, h az én készülékemben van a hiba, ha nem ragad rám azoknak a lelkesedése, akik a szurkolásban élik ki a sportolási és a mozgásszükségletüket.


A kérdést úgy is feltehettem volna, h milyen része van a nemzetnek abban, hogy egy adott sportoló kiváló teljesítményt nyújt az olimpián?


Vagy másképpen is, pl. miért lesz több egy magyar ember nemzeti öntudata amiatt, h egy magyar versenyt/érmet, stb. nyert az olimpián?


Nem valami kisebbrendűségi komplexus kompenzációféleség ez?

2012. aug. 12. 03:09
 7/9 anonim válasza:
Engem azért tölt el dicsőséggel, mert ha egy sportolónk jól teljesít az olimpián (és most nem csak az aranyra gondolok) akkor a külföldiek nem csak azt látják, hogy milyen "béna" ország vagyunk, mert hát valljuk be leginkább a rossz dolgokban járunk az élen világszinten. Legalább ilyenkor kihúzhatjuk magunkat!
2012. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én azért nem tartom annyira ép dolognak, ha valaki más dicsőségében fürdik...


Attól, h esetleg egy országnak béna vezetése/kormánya, stb.-je van, ez nem jelenti az ország lakóinak bénaságát... Mint ahogy az is eléggé kicsinyes/kis stílű dolog, ha valaki a magáénak érzi vki más véres verejtékkel megszerzett érdemeit...

2012. aug. 12. 19:36
 9/9 anonim válasza:
A 6-osra válaszolva: nem hinném hogy annyira arany-centrikus lenne a magyar, legalábbis nem sok embert ismerek, aki az ezüstöt és a bronzot nem becsüli meg eléggé. Ha mégis akadnak ilyenek, akkor az azért lehet, mert a magyarok kezdettől fogva igen jól teljesítettek az olimpiákon, és ez valahogy belerögzülhetett a magyarok tudatába, ehhez szoktak hozzá. Meg amilyen sikertelen ország vagyunk, valószínű hogy jobban megvisel minket a kudarc, mint a szerencsésebb államokat, ott ez nem akkora veszteség, bár a sok érem ott is elvárás már csak a létszám és a belefektetett pénz miatt is, ami náluk jóval több, mint nálunk. Vízilabdás fiúink 5. helye persze sokkoló volt a sok elsőség után, meg Janics Natasától is reméltünk aranyat, de nincs miért szégyenkeznie főleg egy szülés után. És emlékezni fogunk a sérüléseik ellenére is hősiesen küzdő olimpikonjainkra is. Az meg más kérdés, hogy esetenként igazságtalan bírói ítéletek is közrejátszottak az éremvesztéseinkben, amik végképp nem róhatóak fel versenyzőinknek.
2012. szept. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!