Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Tae kwon do versenyed az ütés...

Tae kwon do versenyed az ütés is ér pontot?

Figyelt kérdés
Néztem pár videót és szinte csak rúgást látom, de én régen boxoltam ezért nagyon jó a kézteknikám, szóval ha mondjuk kiütöm kézzel, akkor nyerek? Még régen amikor Shotokan karatéztam kb 10 évesen (akkor még nem boxoltam) véletlenül nyakonvágtam egy srácot versenyen és MINÖSSZE EZÉRT diszkvalifikáltak:O tae kwon do versenyen is előfordulhat ilyen?
2012. febr. 16. 02:50
 1/7 anonim ***** válasza:

múlkor az egyik haverommal boxoltunk. Én nem tudok boxolni, de bírkózni igen. felszedtem a lábát, földrevittem, és lefojtottam. Erre elkezd pampogni, hogy nem lehet ilyet...


Hogy a viharba nem lehetne? most csináltam meg az elöbb...

2012. febr. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ne haragudj, de nem volt egyértelmű a válasz, a sztori pazar, a haverod meg nem lehet túl ügyes...:D de még mindíg fogalmam sincs jár a pont stb...
2012. febr. 16. 03:25
 3/7 anonim ***** válasza:

boxolóként ne menj tkd VERSENYre, mert megölöd őket :D

azon kívül, hogy asszem tényleg nem ér az ütés (mekkora fasság? ez így kb. a játék szint, mi játékból-gyakorlásból szórakozunk olyannak, hogy csak lábtechnika van, nekik ez a versenysport.. olimpiai megjegyzem!) szóval hagyd a francba az ilyen baromságokat. boxolóként a boxban kéne érvényesülnöd, mert abban van is pénz lehetőség.

de azt mondom, ha ügyes vagy, kicsit felkészülsz arra, hogy NE tudjanak közel kerülni hozzád és földre vinni (mert egózhatsz itt, ne tévesszen meg egy birkózó ha lent van (guggol) hogy ütöd meg? elkapja a lábad és leba.sz a földre, azt hiszed akkor még leütöd magadról? inkább ne kerülj földre..)

tehát ha ügyes vagy és gyakorolsz földharcosokkal is, utána már bármilyen szabályrendszerbe elmehetsz. kickbox meg ilyen lófa.szok, ahol álló harc van ott bárkit kiüthetsz stabil box technikákkal. ezt boxoló haverom csinálja is, thaiboxosokat, karatésokat LENYOM csak a kéztechnikával.

mma és társai, ahol föld is van, ott arra figyelj, hogy ugyan nem tudnak rendesen ütni, de elkaphatják a derekad, lábad.. üsd ki ahogy kell a kis mma-sokat, hagy tanuljanak. ilyenekre menj el, ne tkd-ra. vagy ha már TKD-ssal gyakorolnál, akkor ne ilyen versenyzőt keress, hanem olyat aki igazi tkd-t tanul. az tudni fog ütni is, rúgni is.. mint ahogy Capoeira sparringhoz sem a táncos szerencsétleneket keresném, hanem a komáromiakat, vagy a győrieket, akik igen kemény harci Capoeira edzést kapnak.

na, elég sok mindent írtam.. :D

2012. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha fejre ütsz kizárnak.

a testükön meg védőruha van,uh nem tudod a veséjét sem leverni.

ha fejre is akarsz ütni,akkor hibás a sportág választásod.

2012. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

gyakorolj pár évig komolyabb harcművészeket, vannak amelyek megtanítják, hogyan üsd át a páncélt. mert régen is vértezett ellenségeket kellett megölni, akár megfelelő fegyverzet híján.

ilyen tudással a birtokodban, egy kis tkd versenyen átütni valaki védőruhástól már semmi.

2012. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
john do, látom te is szereted a küzdősportokat:D de legalább már annyit tudok hogy fejre ütni szabálytalan, ennyi elég is volt mert máshova nem akartam ütni úgyhogy választ kaptam a kérdésemre:P mindenkinek köszi a választ:)
2012. febr. 16. 23:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Eltelt egy év de tisztázzuk a dolgokat:

wtf versenyen nem üthetsz fejre, de testre igen, van aki jó pár pontot beszed ebből.

ift versenyen meg üthetsz fejre, de ha ezzel nyitsz szépen hasbarúgnak és egy hétig nem kapsz majd levegőt.


sok sikert.

2013. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!