Nem szégyellik magukat azok a volt olimpikonok, akik mai áron havi 3 millió Ft körüli életjáradékot kapnak 35 éves koruktól halálukig (sőt az özvegyük azon túl is), miközben a legtöbb ember nyugdíja ma Magyarországon 160-180 ezer Ft között van?
6:
Az RTL ezek szerint le van maradva. Csak 2018-ig volt úgy, ahogy írják. Azóta minden érem után jár az életjáradék és kumulálódik.
Az RTL által hivatkozott alábbi cikk már helyesen írja:
Sporttörvény 60. szakasz:
(2) * Az érmes valamennyi, 59. § (1) bekezdése szerinti helyezése után jogosult a helyezés után az (1) bekezdés szerint járó teljes összegre.
(3) * Az érmes özvegye az érmes járadéka fele részének megfelelő özvegyi járadékra jogosult. Az érmes özvegye az érmes járadékának teljes összegére jogosult közös kiskorú gyermekük nagykorúvá válásáig.
Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!
A (2) bek. 2019.01.01. óta, a (3) bek. (“Lex Benedek”) pedig 2020 júliusa óta hatályos.
Ahogyan a klasszikus mondaná:
"Nem kicsit szemtelen...".
Nem szégyellik magukat valószínűleg, mivel keményen megdolgoztak és megszenvedtek azért, hogy olimpikonok lehessenek. A megszenvedést értem úgy, hogy egyrészt rengeteg dologról le kellett mondaniuk, és helyette edzeni, másrészt a legtöbbjük bőven találkozott sérülésekkel is pályafutása során, sőt, a versenysport okozhat maradandó károsodásokat is. Egyébként én úgy tudom, nem az olimpikonok, hanem azok kapnak életjáradékot, akik érmet is szereznek (olimpikon minden sportoló, aki kvalifikálja magát és indul a játékokon), ami nem olyan teljesítmény, hogy bárki meg tudná ismételni.
Hogy a nyugdíj miért ilyen kevés sokaknak, az nem az ő hibájuk.
4:
“…a sportolók meg ezekből a pénzekből legalább adóznak...”
Nem, az 55, 39 és 31 milliós állami jutalmak már nettó összegek, a életjáradékból pedig nem adóznak. Nem tudnom mire gondolsz.
5:
A szűkös szókincsedből jellemző módon a panelprolizásra futotta, de a kifejezés, amit keresel, az valójában a polgári öntudat lenne. Ami ebben az országban már jelenleg szünetel, helyette van a primitív, törzsi hőskultusz és az élsport erőn felüli, röhejesen aránytalan tömése közpénzzel, az olimpiai “hősök” sértő mértékű, nemzetközi összevetésben is kirívó honorálása a közösből.
Az origot azért hoztam, hogy a magadfajták is megértsék. Egyébként egy rakás egyéb oldal is foglakozik a kérdéssel.
7:
“…sok évnyi kitartás, alázat, lemondás, és végtelenül sok gyakorlás kell …. és viselned kell az út közben ért kudarcokat…”
Ez sok más szakmára is igaz, mégsem kapja meg az illető az államtól egy tanár 13
évnyi (!) fizetését egyszeri jutalomként, valamint a munka nélküli élet lehetőséget 35. éves korától.
14:
“rengeteg dologról le kellett mondaniuk, és helyette edzeni”
Például?
18# Például nem mehetnek el a barátaikkal bulizni, nem maradozhatnak ki este. Fölkelnek reggel 5-kor, lemennek edzeni, amikor te még a másik oldaladra fordulsz az ágyban. És az még csak egy edzés, mert aznap még minimum egy edzésük van, ahelyett, hogy a számítógépnél kockulnának. Nem ehetnek, amit és amennyit akarnak. Vagy pl. Kós Huberttel kapcsolatban mondták, hogy szeret focizni is, na amikor versenyre felkészülés van, azt sem lehet, mert sérülésveszélyes.
De verseny előtt szexelni sem lehet. ;)
Egyébként ha ennyire érdekel a téma, bőven van lehetőség utánaolvasni, interjúkat nézni/hallgatni akár régebbi, akár mostani sportolókkal. Vannak életrajzi könyvek is, amikből azért az ember kaphat némi képet arról, hogy mennyire nem csak "játék és mese" a versenysportban élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!