Melyik sportágat tartod legkevésbé olimpiára valónak?
Labdarúgás.
Semmi keresnivalója az olimpián. A labdarúgásnak ott az EB, VB, BL, Nemzetek Ligája, német-angol-spanyolbajnokság... mindegyiket sokkal többen nézik, mint az olimpiát. Egy foci EB körül a hype is sokkal nagyobb, mint egy nyári olimpia + téli olimpia együttvéve, és akkor a foci VB meg sincs még említve. A foci így is borzalmasan népszerű, így is hatalmas sportüzlet, sportpolitika önmagában is. Minek legyen még ott az olimpián is? Egy harmadosztályú német csapat foci meccsére is többen vesznek jegyet, mint pl.: egy súlylökésre vagy gerelyhajításra az olimpián.
A sportcsatornákon is 10-ből 9-szer foci megy a tv-ben. Minek legyenek még az olimpián is? Ha rajtam múlna a labdarúgást kapásból ki venném az olimpiai sportágak közül. Főleg a férfi labdarúgást, a női foci még hagyján, mert a női focinak önmagában alig van nézettsége a férfi focihoz képest. Az olimpián pedig azért mutatnak női labdarúgást.
De egyébként nem odavaló a breaktánc sem. Könyörgöm, a breaktánc egy TÁNCstílus, ami a hip-hop szubkultúra egyik mellékműfaja. Aláírom, hogy kell hozzá fizikum és ügyesség, egy jó breaktáncos majdnem olyan, mint egy talajtornász, de a break az akkor sem sport, hanem TÁNCművészet.
A gördeszka, BMX sem olimpiára való, ezek alapvetően utcai underground sportok. Szintén kell hozzá ügyesség meg sok minden más, de nem olimpiára való.
A 3x3 kosárlabdának sincs semmi értelme az olimpián.
#12
A sportmászás ok, mert az időre meg távolságra megy.
De a gőrdeszkánál, freestyle bmx-nél hogy döntöd el melyik kunszt volt a menőbb? Ma már...akkor a BMX cross az rendben van.
Szerintem jól elfér a BMX, streetball, falmászás az olimpián, és a breakelés is tetszett, felőlem maradhatna. Én a régebb óta meglevő számok között végeznék irtást:
Foci, box kuka, senkit nem érdekelnek a harmadrangú focisták és amatőr bokszolók. Lovassport, vitorlázás kuka, ilyen sznobságoknak, amihez ló meg fullos hajó kell, semmi helye az olimpián. A kajak-kenut már megritkították, a következő az evezés kéne hogy legyen, túl sok aranyat osztanak ki túl sok embernek egy ilyen agyatlan sportra.
Gyaloglás is repülhet: azon felül hogy röhejes, az összes versenyző minden lépése érvénytelen és két lábbal emelkedik el a talajtól, mint azt temérdek fényképen és slo-mo videón láthatjuk, így azt a maradék értelmét is elveszti ez a teljesen értelmetlen sportág.
A kardvívás katasztrófa, a vívás szégyene az egymásnak rontó, pontonként hátsó szándékkal ordibáló, bírót zaklató sportszerűtlen versenyzőkkel.
Az összes olyan váltót és csapatversenyt is kiirtanám, ami egyéni sporteredmények összeadásával zajlik: csapat gimnasztika, csapat judo, csapat íjászat/lövészet, csapat pingpong (nem páros). Sőt, az úszás váltókat is mind kidobnám, mert azon kívül, hogy nem szabad kiugrani, ez egyéni számok összeadása, és csak arra jó hogy a nagy országoknak még több érme legyen. Váltófutás nyilván maradna, sőt a vívás is belefér, mert a felzárkózós pontrendszer legalább eredeti.
A kidobott box helyére jöhetne más küzdősport pl muay thai. A gyorsasági görkorit felvenném az olimpiára, mert a téli változata az egyik legjobb szám, legyen ilyen a nyárin is.
Súlyemelésben a szakítás+lökés mellett indítanék egy deadlift+fekvenyomás verziót is, ugyanis a paraszt a kondiban ezeket csinálja, így jobban átélhetné a látottakat. Végül egy crossfit-szerű modern kombinált erősport is jöhetne.
11:
Az olimpiának az lenne a lényege, hogy a legnépszerűbb spoetágak mind ott legyenek, ezért is van ott a foci. Eredetileg viszont az olimpia az amatőr sportról szólt, a focinál ezt a hagyományt fenntartották volna, hogy ne az olimpia legyen a foci fő tornája, azonban a kelet-európai komcsi országok ezt kikerülték a papiron amatőr, gyakorlatilag fizetett, tehát profi focistákkal, ezért lett végül korosztályos korlát. Szerintem jó ez így, van is foci, de nem kelt nagy érdeklődést.
A breakdance-el egyetértek, én is írtam, hogy a tánc az inkább művészet. A balett még konolyabb felkészülést kíván, de szerencsére az sem az olimpia része.
13:
Műkorcsolya is látványra megy, de messze nem olyan szubjektív, mint gondolod, megvan hogy mit kell nézni, ehhez képest BMX miért lenne más?
14:
Magasan a leglátványosabb sportág a női strandröplabda, ha érted mire gondolok, bár semmit nem néztem az olimpiából, ha mégis rászánom magam, tuti az lett volna.
15:
Fociban korosztályi korlát van, és ezzel elértek, hogy ne a fociról szóljon az olimpia, de ettől még akit kimondottan érdekel, lehet azokból a focistákból még világklasszis, mert fiatalok.
Box hagyományosan nagyon régóta van, a bírkózás mellett a leginkább klasszikus küzdősport lenne, bűn lenne kivenni. De ugyanúgy bűn lenne behozni a profi boxot a maffiával együtt, jó ez így.
Vitorlázás komplex csapatmunkát igényel. Anyagilag meg majdnem az összes többi sport nagyon sokba kerül olimpiai szinten, csak nincs ott egy hajó, ami látványosan drága.
Kajak-kenu, evezés mitől agyatlan? Klasszikus mozgásforma, hobbi szinten pedig jo kikapcsolódás, miért ne legyen olimpián?
A váltó és összeadós csapatversenyek jobban mérik az országok, klubok teljesítményet az egyéni eredményeknél, mert egyéniben lehet egy-egy kiemelkedő tehetség is sikeres egy rossz iskolából érkezve, de ha következetesen több erős versenyzőt is fel tudnak mutatni, az többet elárul az adott sportistálló munkájáról.
Egyáltalán SEMMILYEN formában nem szabadna lennie focinak az olimpián. (Legfeljebb szigorúan csak futsal, teremfoci). A labdarúgás az önmagában is egy globális sportmonopólium, sportbirodalom. Egy harmadosztályú kispadon a seggét meresztő, kétballábas dupla senki is sokkal több lovét keres, mint pl.: egy kétszeres aranyérmes olimpikon akadályfutó. Nyugat-Európában a harmadosztályú meccseken is simán teltház van egy 50ezer fős stadionban, tudom mert voltam ilyenen. Egy vízilabda finálét/döntőt az olimpián hányan néznek? Talán ha pár ezren, 10ezren sem. A focinak, mint sportágnak alapvetően semmi szüksége arra, hogy szerepeljen az olimpián.
"Box hagyományosan nagyon régóta van, a bírkózás mellett a leginkább klasszikus küzdősport lenne, bűn lenne kivenni."
Ez így van! Az ökölvívás - ahogyan a birkózás is - ALAPÍTÓ sportág az olimpia történetében. A futás, távolugrás, birkózás, ökölvívás, diszkoszvetés, gerelyhajítás, ezek ikonikus és alapító sportágak, ezek a versenyszámok voltak már az ókori olimpiákon is.
"Szerintem jól elfér a BMX, streetball, falmászás az olimpián, és a breakelés is tetszett, felőlem maradhatna."
A falmászás az még rendben is lenne. A streetball egy nulla, az amcsi gettómajom fekák ugrabugrálása, sportértéke egy merő nagy lópénisz a normál kosárlabdához képest.
17: Először is, az amatőr box ugyanolyan maffia, mint a profi, és a legkorruptabb sportág volt évtizedekig orbitális csalásokkal és lezsírozott meccsekkel. Most hogy kicsavarták az IBA kezéből, van egy hatalmi vákuum, de ne legyenek kétségeid, hogy az is bűnözőkkel lesz betöltve, mivel a box tetőtől talpig van átitatva velük.
A legtöbb sport költségigénye a közelébe nem ér a vitorlázásénak, de egyébként sem ez a lényeg, hanem hogy előfeltétel hozzá a kiváltságosság. Még ha drága dolog is olimpiai szinten űzni bármit, a legtöbb sportot el lehet kezdeni, be lehet kerülni, a végére a legjobbaknak aztán úgyis fizetnek mindent. A vitorlázást csak eleve gazdag gyerekek tudják elkezdeni.
Nem a kajakra, hanem az evezésre mondtam, hogy agyatlan, ahogy 8 biorobot húzza az evezőt, de oké, sok ostoba sport van, felőlem aztán maradjon 14 szám, húzogassák az evezőt mindenféle létszámmal meg hajóban.
Egyéni sportban csapatcímet adni gyökérség. Aki sok erős versenyzőt fel tud mutatni, az majd sok egyéni érmet nyer, nem kell ilyen számológépen összegzett "csapatversenyekkel" tovább nyalni a seggüket.
18: a box nem alapító sportág, eleve 1904-ben volt először és 1920 óta van stabilan. Az ókori box meg kickbox féleség volt a freskók és vázák alapján, szóval nyugodtan le lehet cserélni ennek megfelelően.
18:
Nem a focinak van szüksége az olimpiára, hanem az olimpiának a focira. Fura lenne, ha azért kerülne ki egy sportág, mert túl népszerű, pont arról szól az olimpia, hogy az összes fontos sportág ott legyen.
19:
A korrupció és a maffia két különfokozat, annyira amennyire az amatőr boxban maffia van, az összes többi sportban is van, a profiban meg konkrétan nem csak a sportági korrupcióból élő maffia van, hanem szó szerint sok mást is lefedő maffia.
A legtöbb sportágat elkezdeni ugyanúgy privilégium, mint a vitorlázást, csak mondjuk nem egy ezrelék privilégiuma, hanem néhány százaléké.
Az evezés egy a fizikai teljesítménysportok között, a többinél sem kell több agy magához a mozgáshoz, a felkészülésnek meg ott is ugyanúgy megvan az edzésmódszertana mint mondjuk a futásnak.
Nem, pont ezt mondom, hogy egy gyengébb sportklubnak vagy országnak is lehet szerencséje egy-egy kiemelkedő tehetséggel, de sokkal nagyobb teljesítmény több jó sportolót felmutatni.
Plusz nagyon nem mindegy látvány szempontból, hogy csak összeadják vagy váltó. Pl. tájfutásban (ami nem olimpiai sport), volt országosan váltó éa csapatbajnokság is, utóbbi csak összeadás volt, éa hamar nem is tetszett sokaknak, ezért egy időre lecserélték pontbegyűjtő csapatbajnokságra, amiben valódi caapatmunka van. De a váltó nem szúrt szemet senkinek, mert látványos, fej-fej melletti küzdelem, ami még a nézőknek is izgalmas egy a nézőknek nem túl izgalmas sportágban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!