Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Olimpián miért nincs e-sport?

Hokedli pörkölttel kérdése:

Olimpián miért nincs e-sport?

Figyelt kérdés

aug. 9. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

#10 Továbbra sem látom az összefüggést. Lehet fogadni az esportra, oké, és? Azért lehet rá fogadni, mert üzlet van benne. Nem azért, mert sport értéke van. Sőt, sok olyan rendes sportra is lehet fogadni, amik nincsenek is olimpián, pl. darts, snooker, Forma-1.

Az esport még mindig nem sport, hanem egy virtuális valami, nem számít hogy mi a neve (mint ahogy a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság is pont annyira demokratikus, semennyire). Ráadásul még csak nem is sport játékokkal játszanak, legalább Fifáznának vagy valami.

Az olimpia a valódi, kézzel fogható sportról szól, nem a kockulásról. Utóbbinak is megvan a maga helye és ideje, de az nem az olimpiai játékok.

aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

"Ráadásul még csak nem is sport játékokkal játszanak, legalább Fifáznának vagy valami."

Hogy mi van? FIFA-ból van E-sport, annyira, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság példaként említette korábban, mint lehetséges olimpiai e-sport kategóriát. Az ő véleményük szerint ugyanis főként olyan e-sport versenyeket tartanának, amik valódi sportot szimulálnak. Ha ennyire nem értesz az e-sporthoz és még csak azt sem tudod egyáltalán mivel játszanak, miért szólsz bele a témába?

"Utóbbinak is megvan a maga helye és ideje, de az nem az olimpiai játékok."

A NOB nem így gondolja, nem véletlenül volt már erről évekkel ezelőtt is egyeztetés, és a NOB alapvetően támogatóan áll hozzá a kérdéshez.

aug. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az Olimpia az nem csak szimplán egy rangos sportesemény és verseny, hanem egy hagyományőrzés és tradíció is valamilyen szinten. Ezt gondolom nem kell ecsetelni, meg van a történelme az olimpiának. Az olimpia a klasszikus - azaz TESTmozgás alapú - sportok versenye. Az e-sport az nem testmozgás, hanem egy TECHNIKAI "sport". Ha lehetne e-sport az olimpián akkor, ennyi erővel Forma-1 és motorcsónak, jet-ski, műrepülés, salakmotorkerékpár is lehetne az olimpián, hiszen ezek is technikai sportok. Innentől kezdve, ha már mindent IS beleteszünk az olimpiába versenyszámként akkor az egész komolytalanná válik.

Egy gamer gyerek aki ügyesen játszik, mondjuk egy sportszimulátor játékkal, például egy kosárlabdaszimulátorral vagy atlétikai szimulátorral, és ezzel nyer olimpiai aranyat, az hogyan lenne már egyenértékű egy valódi kosárlabdajátékossal vagy egy valódi diszkoszvetővel? Sehogy. De még ha lövöldőzős játékkal is játszik, akkor sem egyenértékű a teljesítménye (legyen szó koncentrációról vagy célzásról...stb.) egy valódi sportlövészével. Tehát az sem lenne megoldás, hogy az e-sportoló sportjátékokat játszva vesz részt az olimpián.


Rendezzenek akkor külön olyat, hogy például: "E-Olympic" vagy "Technical-Olympic".

aug. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

"Egy gamer gyerek aki ügyesen játszik, mondjuk egy sportszimulátor játékkal, például egy kosárlabdaszimulátorral vagy atlétikai szimulátorral, és ezzel nyer olimpiai aranyat, az hogyan lenne már egyenértékű egy valódi kosárlabdajátékossal vagy egy valódi diszkoszvetővel? Sehogy."

Nem értem, miért kell hogy egyenértékű legyen? Egy úszó pl. elindulhat több különböző számban, egyéniben és csapatban is, így egyetlen olimpián szerezhet akár 4-5 aranyérmet is. Egy boxolónak egyetlen súlycsoportja van, így egy olimpián maximum egyetlen aranyat tud szerezni. Ezek egyenértékű teljesítmények? Nem, főleg úgy, hogy a 4 aranyért négyszer több pénz is jár. Értem a felvetésedet, de a jelenlegi olimpiai számok között sincs egyenlőség, az egyik így, a másik úgy működik. Nem értem ezek miért csak az e-sportnál problémák, más sportágaknál miért nem.

"egy hagyományőrzés és tradíció is valamilyen szinten"

Igen, a breaktáncnak és a gördeszkázásnak messze nyúló sporttörténelme van, egészen az ókorig :D

aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem értem, miért kell hogy egyenértékű legyen?"


Persze, hogy nem kell egyenértékűnek lennie. Viszont a mai túlérzékeny világban, ahol ha egy ici-picit is olyan megjegyzést teszel, ami nem túl pc (pol-correct), azonnal megy a nagy hiszti, felháborodás. A példánál maradva egy csomó sportoló - a példa kedvéért legyen diszkoszvető - felháborodna, hogy bezzeg ő csak a tizedik lett, de az e-sportoló "diszkoszvető" pedig aranyat szert, virtuális diszkoszvetésben, egy monitor előtt ülve. Én pontosan értem, hogy a valódi sport és egy valódi sport virtuális pc-játék változata az nem ugyanaz, ezáltal egy e-sportolót is másképp kell értékelni. Viszont a rajongók - főleg az idősebb generációkba tartozók - nagy része hőbörögne ezen. Igazából a közönség részéről nincsen meg rá az érettség.


"Egy úszó pl. elindulhat több különböző számban, egyéniben és csapatban is, így egyetlen olimpián szerezhet akár 4-5 aranyérmet is. Egy boxolónak egyetlen súlycsoportja van, így egy olimpián maximum egyetlen aranyat tud szerezni. Ezek egyenértékű teljesítmények? Nem, főleg úgy, hogy a 4 aranyért négyszer több pénz is jár."


Ez így tökéletesen igaz. Viszont nem kevés profi bokszoló van/volt, aki a profi boksz karrierje előtt érmet szerzett az olimpián ökölvívásban. Tehát az amatőr bokszolóknál egy jó lépcsőfok LEHET az olimpiai győzelem, a profi karrier felé. (Persze profi bokszoló úgy is lehet valakiből, hogy soha egy olimpián sem indul, ez is igaz). Tehát egy olimpikon bokszolóból ha profi bokszoló lesz, onnantól kezdve egy(!) vesztes mérkőzésért is sokkal több pénzt fog kapni, mint egy úszóbajnok 5 db olimpiai aranyéremért. Ettől függetlenül igaz, nem igazságos, hogy egy úszó (vagy futó) indulhat többszámban is, ezáltal több érem megnyerésére is van lehetősége. Míg egy bokszoló, judós vagy taekwondós csak maximum egy érmet nyerhet. (Birkózásban nem tudom, hogy hogyan van. Nem tudom, hogy egy birkózó indulhat-e kötöttfogásban is, és mellette szabadfogásban is.)


"Igen, a breaktáncnak és a gördeszkázásnak messze nyúló sporttörténelme van, egészen az ókorig :D "


Ez is igaz. Viszont testmozgás mindkettő. Egy breaktáncos, az majdnem olyan, mint egy jó talajtornász. A gördeszkához is kell ügyesség és egyensúlyérzék. De való igaz, egyiknek sem kellene szerepelnie az olimpiai számok között.

aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez a sport vs esport mindig egy érdekes kérdés.


Azzal nem értek egyet, hogy nincsenek elhízva. Nagyon sok esportoló túlsúlyos. Viszont vannak, akik nem. De az, hogy mindegyik dagadt és tizenéves, ez nem teljesen igaz.


Abban egyetértek, hogy olimpiára nem férne be. Ott ténylegesen olyan sportok szerepelnek, ahol fizikai igénybevétel történik.

Esport az sokkal inkább szellemi, stratégiai, csapat verseny. (amennyiben csapatos)


Azzal nem értek egyet, hogy az esport az ne lenne sport. Faramuci a megnevezése. Pont annyira sport mint egy sakk. Meg egy darts. Általában ezt a 30+ os boomer meg nyugger korosztály nem tudja elfogadni.


Hatalmas szórakoztató és média ereje van egy esport versenynek. Elhiheted, hogy mai világban sokkal több embert vonz képernyő elé egy rangos esport esemény, mint olimpián a gerelyhajítás vagy a súlylökés. Ami a kutyát nem érdekli, már bocsánat.


Itt is vannak szponzorok, csapatok, szerződtetett játékosok, átigazolások, hivatalos szervezett versenyek, ranglisták, nem kis pénzdíjazások. Akkor mitől nem "sport" az esport?

Valszeg azok nem értik ezt, akik nem ebben a korban nőttek fel. 30 éves vagyok, de teljesen elfogadom, hogy ez is egyfajta sport és szórakoztató nézni. Fogalmatok sincs, hogy ezek a játékosok mennyit gyakorolnak. Amit láttok versenyen, azt hiszitek össze vissza rohangálnak és lövöldöznek, meg nyomkodják a gombokat. Ott minden tudatos, és rengeteg gyakorlással vannak ott ahol. Napi 6-8-10 órákat gyakorolnak a csapattal. Egy gerelyhajítóról nekem ne mondja senki hogy napi 8-10 órát gerelyt hajigál mert nem hiszem el.


Érdekes a favágóversenyt, a pofozkodást, meg a söröshordó hajigálást mint verseny senki nem vonja kétségbe :D.

okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!