Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Egy elit férfi hosszútávfutó...

Egy elit férfi hosszútávfutó (5km - maraton) milyen időre képes kb 100m SPRINTEN?

Figyelt kérdés
Tehát nem az érdekel, hogy milyen 100akat fut pl maraton közben, azt vissza tudom számolni. Viszont nem nagyon találtam ilyen embereknek versenyeredményét, ami logikus, mert hosszútávos miért futna sprintet...De érdekel kb mennyire maradna el sebességben a sprinterektől. Arról jutott eszembe, hogy egy női maratonistát beneveztek 100m-re az olimpián, de itt a picit jobb és férfi versenyzőkre lennék kíváncsi.
aug. 6. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
6 másodpercre is akár
aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi értelme van ezt hasonlítgatni, mert az egyiknek a lobbanékonyság, a gyorsaság a fontos. Míg a másiknak az állóképesség, a megfelelő energiabeosztás.
aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 XD


#2 Azért ott is számít a sebesség, akkor is, ha nem sprintben tolják. Amúgy csak kíváncsiság, hogy a max sebességük hány %-ával futhatnak akár órákig.

aug. 6. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-nek van igaza. Diesel 3 literes motort hsonlítasz egy 3 hengeres 900-as benzineshez.


Én konkrétan arra voltam a képes az 5,5 km-es köröm végén 200m sprintnél, hogy kinyírtam a térdem, és most pihentethetem.

aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg felesleges összehasonlítani a sprintet a hosszútávval. A sprinterek elégeti azalatt a 100m alatt mindenüket, ami kell, míg a hosszútávfutó egyfolytában beossza az erejét tudatosan manipulálva. Nyílván megtudná tolni azt a 100-at ő is, de egy elit 8-as döntőben nem sokra menne az tuti. Viszont, ha szóbahoztad a Maratont az a durva, hogy a rekord 2:00:35, amit sokan még bicajjal sem tudnának abszolválni nemhogy futva ez a durva :D Ha most, így random embereket leszólítanál az utcáról, hogy gyere tekerd le a 42 km-et egyhuzamba 2:00:35 alatt, pedig ugye ez csak átlag 21km/h, ami már sok embernek bicóval sem megy egyhuzamban.
aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 azért 21-es átlagot nem annyira nehéz tartani, ha síkon mész. Az egy kényelmes tempó.
aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem nehéz, de mivel 40+ éve bicajozom, így látom, hogy egy átlagos bicós kb. 18km/h-val teker (vagy sokan még annyival se) Meg, azért 42km-et nem mindenki tud letekerni se. Csak azt akartam éreztetni, hogy a Maraton világrekordja mekkora teljesítmény, hogy sok embernek, még bicajjal se menne.
aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En lattam mar nem egy kozep es hosszutavfuto ferfit 52es utolso 400at futni. Az 13mpes szazat jelent. Szal 100on ennel fixen sokkal jobbat tud egy kenyai pl.


11,50et tippelnek.

aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!