Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A mostani monacói futam előtt...

A mostani monacói futam előtt volt olyan korábban valaha, hogy egy F1-es futamon az első 10 versenyző ugyanazon a helyen érjen célba ahol elrajtolt?

Én nem emlékszem ilyenre, volt erre példa valaha? Hogy egy futam ennyire unalmas legyen hogy az első 10 (azaz az összes pontszerző) hely változatlan maradjon a rajt pillanatától a befutó pillanatáig?

máj. 28. 16:01
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
55%

Én sem emlékszem ilyesmire, de egy olyan extrém eset volt már ahol mindenki ott ért célba ahonnan elrajtolt:

Az egyik legismertebb eset az 2005-ös Indianapolis-i Nagydíjon történt. Azon a futamon mindössze hat autó vett részt, mivel a Michelin által szállított abroncsok biztonsági problémái miatt a Michelin csapatok nem álltak rajthoz. A versenyt végül a Bridgestone abroncsokat használó három csapat (Ferrari, Jordan és Minardi) hat autója futotta le. Az eredmény az lett, hogy a rajtrács sorrendje megegyezett a célba érés sorrendjével.

máj. 28. 16:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem
máj. 28. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz is javitanék:) Indianapolisban sem úgy futottak be hivatalosan :)

Persze, a 2021-es Belga nagydíj :D :D

Amúgy nem, rendes futamon nem volt ilyen korábban. Monacoban asszem az első 6 volt eddig a "rekord".

máj. 29. 07:40
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az eredmény az lett, hogy a rajtrács sorrendje megegyezett a célba érés sorrendjével."

Nem egyezett meg, Karthikeyan előrébb lépett egyet.

máj. 29. 14:30