Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A Perez miért ilyen béna?

A Perez miért ilyen béna?

Figyelt kérdés

Most már a sokadik ilyen szezonja. Eddig azzal lehetett takarózni, hogy rossz passzban van, majd nem lesz jobb is. De már sorozatban ez megy. És a Redbulltól méirt nem rúgják ki, miért nézik el neki a bénázásokat évek óta?

Azt értem és megértem, hogy Verstappent nem tudja megverni. De akkor miért nincs ott általában szorosan mögötte, mint annak ideján a Ferrári dominanciában a Schumacher-Barrichello páros?


máj. 25. 12:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
*Perez
máj. 25. 18:27
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A Red Bulltól azért nem rúgják ki, mert nagyon nehéz jó második számú pilótát találni, aki elég erös ahhoz, hogy támogathassa a bajnokjelöltet, képes alkalmazkodni a másikra fejlesztett autóhoz, de azért nem túl erös ahhoz, hogy fenyegetést jelentsen rá, és a második számú státuszát képes mentális összeomlás nélkül elviselni. Bárkit is szerzödtetnének Perez helyére, valamelyik pont nem stimmelne, szóval ilyen erövel akkor már inkább türelmesebbek vele és megtartják.
máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen, Perez nem a második legjobb versenyző. De sehol senki nem is állított ilyesmit, kérdező. Lesz azért tényleges érved is, vagy csak szamabábokat püfölsz?
máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%

#13 Már kaptál érveket, csak szánt szándékkal figyelmen kívül hagyod őket, és helyette kötözködsz.

A jó teljesítményt nyújtó második számú pilóta (aki képes segíteni a bajnokjelöltet, illetve ha utóbbival történik valami, akkor eredményt tekintve "beugrik a helyére"), az domináns autóban valóban a bajnokság második helyén végez (Barrichello 2002-ben és 2004-ben, Bottas 2019-ben és 2020-ben). Ha pedig van komoly rivális csapat, akkor harmadik vagy negyedik helyen végez (mint Coulthard és Irvine 98-ban, Massa és Fisichella 2006-ban, Bottas és Räikkönen 2017-ben, vagy Bottas és Perez 2021-ben). Ha ez nincs meg, az azt jelenti, hogy a második számú pilóta valamilyen okból nem végez jó munkát. Perez a tavalyi második helyét annak köszönheti, hogy év elején még kifejezetten jól ment (az első 5 futamból kettőt megnyert, kettőn pedig második lett), illetve hogy egy-két havonta változott, hogy melyik csapat a második erő, így aztán semelyik üldöző nem tudott jelentős pontszámot felhalmozni.

Viszont ugyebár a második számú pilóta szerepe hálátlan és mentálisan nagyon terhelő, így aztán egész jó pilóták is könnyen megroppannak benne.

máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Az jó, mert amit írtál, tökéletesen igaz Perezre is.

A jó teljesítményt nyújtó második számú pilóta (aki képes segíteni a bajnokjelöltet, illetve ha utóbbival történik valami, akkor eredményt tekintve "beugrik a helyére"), az domináns autóban valóban a bajnokság második helyén végez (mint Perez tavaly), ha pedig van komoly rivális csapat, akkor harmadik vagy negyedik helyen végez (mint Perez 2021-ben és 22-ben). Vagyis a saját logikád szerint amióta csak domináns a Red Bull, Perez pontisan azt hozza, ami szerinted a jó teljesítményű második számú pilótától várható.

Tehát lényegében még a te érved is téged cáfol.

máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

#15 Jó lenne, ha mások mondandójából nem csak a te álláspontodat alátámasztó részleteket mazsoláznád ki.

Mint azt már egyszer leírtam, Perez tavalyi második helyében nagy szerepe volt annak, hogy folyamatosan változott, hogy ki a második erő. Ha bármelyik csapat egy kicsit is tartósabban megveti a lábát a középmezőny élén, Perez nem lett volna második. Miután a McLaren feljött a középmezőny élére, Norris az év második felében több pontot szerzett, mint Perez az űrhajóban.

Perez, mint aki segítette a bajnokot és képes lett volna beugrani a helyére? Na ne vicceljünk. Verstappen megnyert 19 futamot a 22-ből. Perez a dobogón is összesen csak 10 alkalommal állt. Verstappen 16-szor rajtolt az első sorból. Perez összesen 3-szor (mindhárom még év elején volt). Perez 9 alkalommal el sem jutott a Q3-ig. Miről beszélünk? Hova tudott volna beugrani, ha Verstappen valamilyen okból kiesik? Hát sehova. Hogy tudta volna segíteni Verstappent, ha szorosabbá válik a bajnokság? Legfeljebb ha nem vesz féktávot az első kanyarban és telibe torpedózza a riválisok autóját. Bírom Perezt, egy szimpatikus figura, de a tavalyi teljesítménye (az év elejét leszámítva) kritikán aluli volt.

máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig védtem őt, de sajnos egyre védhetetlenebb a teljesítménye. Ma is 18. hely, két Saubert bírt összvissz megelőzni... Én értem hogy nem fekszik a Red Bullnak Monaco, de basszus 18. hely, még Sargeant is megelőzte? Ez azért rohadt nagy égés.

Ráadásul az előző hétvégén is rosszul ment, úgy tűnik egy az egyben hozza a tavalyi vesszőfutást megint, amint megéreztek Európába összeomlik megint, Miami volt megint a vízválasztó, azelőtt egész jól ment,. azóta meg kuka megint.

De van egy olyan érzésem hogy ez nem a valós kép. Perez nem ENNYIRE rossz pilóta. Nem VB kaliber, ez tiszta sor, de ez gyanúsan rossz teljesítmény. Ha ő lenne az első, még azt mondom, de ott volt Gasly, ott volt Albon, ugyanezt csinálták Verstappen mellett, pedig mint a mellékelt ábra is mutatja egyik sem rossz versenyző, sőt.

Én két dolgot tudok elképzelni:

1. A csapat illetve a Verstappen jelentette nyomás akkora, hogy egy pilóta sem bírja sokáig, és összeomlanak fejben, aminek gyalázatos teljesítmény a következménye.

2. A látszattal ellentétben a Red Bull nem is a legjobb autó, sőt, csak Verstappen ANNYIRA klasszis, annyira extrém jó versenyző és annyival van a többiek fölött, hogy ekkorát kompenzál és ezzel is képes futamokat meg időmérőket nyerni. Ezt sem tartom elképzelhetetlennek.

Akárhogy is, borzasztó nézni amit Perez megint művel. Lehet kipróbálni lassan Cunodát vagy Lawsont.

máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17 Szerintem az 1-es magyarázat van mögötte, és nem Verstappen az oka, hanem a Helmut Marko nevével fémjelzett utánpótlás szervezés. Hírhedten türelmetlen az újakkal, egyszerűen nyomokban sem érezni rajta azt, hogy akkor most bizalmat szavaztunk neked erre az évadra: simán leépít bárkit fél év (Gasly) vagy még annál is kevesebb idő után (de Vries). De az is megalázó volt, amit Kvjattal műveltek. Egyáltalán nem volt rossz versenyző, többnyire tartotta a lépést az akkori Ricciardóval a közös évükben. A 2016-os idényből aztán 4 (azaz négy) futam telt el, amikor úgy döntöttek, hogy beültetik a helyére a 18 éves Verstappent. Leszerződtetik a versenyzőt a szezonra, aztán egyből ki is rakják az elején, mert meggondolták magukat. Ki a fene tud kibontakozni ilyen körülmények között?
máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Illetve még valami: az autó nagyon jó, de teljesen Verstappen sajátos vezetési stílusára van szabva, másoknak nagyon nehéz hozzászokni, sokszor ezért is marad alul annyira a Red Bull másik versenyzője.
máj. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Semmit sem mazsoláztam ki, szó szerint a saját érvedet fordítottam ellened.

23-ban nem volt egyértelmű kihívó, hisz az év egyes szakaszaiban más más csapat volt a második erő. Szerinted ilyenkor egy jó második pilótának hoznia kell a bajnokság második helyét. Megtörtént.

22-ben Leclerc komoly kihívó volt, szerinted ilyenkor egy jó második pilótának hoznia kell a harmadik vagy negyedik helyet. Megtörtént.

21-ben a Mercedes komoly kihívó volt, szerinted ilyenkor egy jó második pilótának hoznia kell a harmadik vagy negyedik helyet. Megtörtént.

És nem én írtam ezeket, hanem te, te csak valami érthetetlen okból ignoráltad, hogy szó szerint a saját "jó második lilóta" definíciód egy az egyben ráhúzható Perezre.

máj. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!